Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Didim 17. Barış Şenlikleri başladı

01 Eylül, 2012 | 16:31

Didim’de 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlamaları kapsamında bu yıl 17’cisi düzenlenen Didim Barış Şenliği, Apollon Tapınağı ile Altınkum Plajı arasında yapılan ”Barış Koşusu” ile başladı.

Didim Belediyesi’nce düzenlenen şenliğin açılış etkinliği olan ”Barış Koşusu”na çok sayıda vatandaşın yanı sıra Didim’de tatilini geçiren ya da ikamet eden İngilizler de ilgi gösterdi.

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, koşu öncesi yaptığı konuşmada, dünyanın birçok bölgesinde savaşların yaşandığını, savaşların sona ermesini dilediklerini ifade ederek, ”Biz Ege’nin şirin tatil beldesi Didim’den, Türkiye’den barış meşalesini yakıyoruz. Ümit ediyorum ki, bizim bu yakmış olduğumuz meşale bütün dünyaca görünür” dedi.

Apollon Tapınağı önünden Kamacı’nın verdiği işaretle başlayan ve Altınkum Plajı’nda son bulan yaklaşık 3 kilometrelik koşuda, 59 yaşındaki İngiliz vatandaşı Derek Letch birinci oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Eylül, 1 Eylül Dünya Barış Günü, 17. Barış Şenlikleri, Altınkum Plajı, Apollon Tapınağı, Barış Şenlikleri, Didim, Didim 17. Barış Şenlikleri, Didim Barış Şenlikleri, Dünya Barış Günü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları