Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Di Caprio’nun filmiyle ünlenen Ko Phi Phi Leh Adası’ndaki Maya Koyu kapatıldı!

05 Ekim, 2018 | 12:47

Di Caprio'nun filmiyle ünlenen Ko Phi Phi Leh Adası'ndaki Maya Koyu kapatıldı!

Di Caprio’nun filmiyle ünlenen Ko Phi Phi Leh Adası’ndaki Maya Koyu kapatıldı. Leonardo Di Caprio’nun The Beach filmiyle ünlenen ve ‘cennet’ olarak tasvir edilen Taylan’ın Ko Phi Phi Leh Adası’ndaki Maya Koyu, çok sayıda turistin neden olduğu ekolojik zarar nedeniyle kapatıldı.

Dünyaca ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio’nun başrolünü oynadığı The Beach (Kumsal) filmiyle ünlenen Uzakdoğu‘nun en güzel ülkelerinden olan Tayland‘ın Ko Phi Phi Leh Adası’nda bulunan Maya Koyu, turistlerin neden olduğu ekolojik zarar nedeniyle bir süreliğine kapatıldı.

Di Caprio’nun filmiyle ünlenen Ko Phi Phi Leh Adası’ndaki Maya Koyu kapatıldı!

“The Guardian”da yer alan habere göre, başrolünde Leonardo Di Caprio’nun oynadığı 2000 yapımı “The Beach” (Kumsal) filmiyle ünlenen Maya Koyu, her gün uğradığı ziyaretçi akınının ardından bozulan ekosistemi dolayısıyla süresiz kapatıldı.

Tayland Ko Phi Phi Leh Adası Maya koyu kapatıldı

Taylandlı yetkililer, her gün gelen binlerce turistin verdiği tahribatın artmasına bağlı olarak, 1 Haziran’da 4 aylığına askıya alınan koydaki turizm yasağının, ekosistem normale dönene kadar devam edeceğini duyurdu.

Tayland Ulusal Parklar Müdürlüğü Direktörü Songtam Suksawang, “Her ay değerlendirmelerde bulunduk ve ekolojik sistemin, günlük 5 bine varan ziyaretçi ile turizmden ciddi şekilde zarar gördüğünü belirledik” ifadelerini kullandı.

Geçici süreyle kapatılarak bir iyileşme sağlanmasının “imkansız” olduğuna işaret eden Songtam, “Ko Phi Phi Leh Adası’ndaki Maya Koyu’nu iyileştirmek ve rehabilite etmek çok zor. Çünkü koyu kaplayan bitkilerin yanı sıra koydaki kumsal da tamamen yok oldu” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ko Phi Phi Leh Adası, leonardo di caprio, Maya Koyu, Songtam Suksawang, Tayland, The Beach,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları