Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

DHL ve Airbus’tan iş ortaklığı

07 Temmuz, 2014 | 17:10

dhl-airbus Airbus, A320 ailesine ait uçak parçalarının 2015 başlarında gerçekleşmesi planlanan nakliyesi için, DHL’i tercih etti. Uçağın ABD’de monte edilmesi için 80.000 tonluk navlun hacmi gerekiyor…

Hava ve deniz yolu kargo taşımacılığının öncü firmalarından DHL Global Forwarding, uçak üreticisi Airbus ile kontrat imzaladı. Bu kontrat ile A319, A320 ve A321 uçak yedek parçaları, Airbus’ın Hamburg – Almanya’daki üretim yerinden, Mobile – Alabama’da bulunan son montaj hattına nakledilecek. DHL, hava, deniz ve karayolu nakliyesi ile 2015 yılının başında çok modlu bir taşımacılık çözümünü de sunmayı planlıyor.

DHL Global Forwarding Orta Avrupa CEO’su Volker Oesau konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hassas uçak parçalarının deniz ve hava nakliyesini gerçekleştirirken kargo uçaklarında ve gemilerindeki güvenlik kleransına, zeminin düzlüğüne ve sınırlı ivme güçleri gibi özel hususlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve “Airbus’ın bu görevi bize vermesinden mutluluk duymaktayız. Bu kontrat, ağır kargo nakliyelerinde ve karmaşık tedarik zincirleri dahilindeki çok modlu taşımacılıklarda deneyimimize daha ileri safhada önemli hususları kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A320, ABD, Airbus, Airbus DHL, DHL, DHL Global Forwarding, DHL kargo, Volker Oesau,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları