Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Devleri geride bırakan THY ilk 10’a girdi!

22 Haziran, 2018 | 10:26

Devleri geride bırakan THY ilk 10'a girdi!

Türk Hava Yolları, en çok yolcu taşıyanlar listesinde dünya devlerini geride bırakarak ilk 10’a girmeyi başardı. 120’den fazla ülkeye ve 300’den fazla noktaya uçan THY, taşıdığı yolcu sayısı bakımından dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olduğunu gösterdi.

THY, en çok yolcu taşıyanlar listesinde dünya devlerini geride bırakarak ilk 10’a girdi. 120’den fazla ülkeye ve 300’den fazla noktaya uçan THY, taşıdığı yolcu sayısı bakımından dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olduğunu gösterdi.

Devleri geride bırakan THY ilk 10’a girdi!

IATA, tarafından açıklanan Dünya Hava Yolu Ulaşım İstatistikleri’ne (World Airline Transport Statistics) dünyada en çok yolcu taşıyan hava yolu şirketi 157.6 milyon yolcu ile Souhwest Airlines oldu.

Dünyanın en büyük düşük maliyetli ABD merkezli Souhwest Airlines’ın ardından, 146 milyonla Delta Airlines, 144.8 milyonla American Airlines ve 129 milyonla Ryanair listede yer aldı.

THY, Air France ve Lufthansa’yı geride bıraktı

THY, 68.6 milyonla listenin onuncu sırasında kendine yer buldu. THY, taşıdığı yolcu sayısıyla Lufthansa (60 milyon), British Airways, (45 milyon) ve Air France’ın (46 milyon) önünde yer alarak devleri geride bırakmış oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
American Airlines, British Airways, En çok yolcu taşıyan, IATA, Lufthansa, Souhwest Airlines, THY, THY devleri geçti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları