Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dev nakliye uçağı turizm için batırıldı

27 Haziran, 2009 | 16:57

Batık nakliye uçağı 12. Uluslararası Kaş-Likya Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Kayseri Hava İkmal Komutanlığı’nca hurdaya çıkarıldıktan sonra Kaş Kaymakamlığı’na hibe edilen dev nakliye uçağı batırıldı.

Türk Hava Kuvvetleri’ne hizmet veren ve emekliye ayrılan C-47 Dakota tipi nakliye uçağı, dalış turizmine katkıda bulunması amacıyla, Antalya’nın Kaş ilçesinde batırıldı. Yaklaşık 1,5 saatte batırılan uçağı izlemeye yerli ve yabancı çok sayıda turist geldi.

Uçak, Sahil Güvenlik Komutanlığı gözetiminde vinç yardımıyla kaldırıldı ve Anemo adlı tekneye bağlanarak kardan 100 metre açığına çekildi.

Kaş’taki dalış okullarında görevli 5 dalgıcın yönlendirmesiyle, 7.5 metre derinliğe tekerlerinin üzerinde batırıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren batırma işlemini Kaymakam Süleyman Yılmaz, Belediye Başkanı Abdullah Gültekin ve yerli-yabancı turist ve vatandaş karadan ve denizden ilgi ile izledi.

Dev nakliye uçağı hava şartlarının elvermesi ve bölgede etkili olan karayelin sona ermesiyle, önümüzdeki günlerde balonlarla çekilerek, Bayındır limanı açıklarında 25 metre derinliğe indirileceği bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Gültekin, Batık turizmi, Dalış turizmi, Kaş, Kaş Belediyesi, Kaş Kaymakamlığı, Kaş otelleri, Kaş turları, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Süleyman Yılmaz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları