Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dev Kargo uçağı korkuttu

07 Mayıs, 2010 | 16:30

Çin’in Şangay kentinden yük taşıyan taşıyan Jade Cargo uçağının gövde dış kaplamasının, Atatürk Havalimanı’na inerken parçalanması büyük panik yarattı.

Jade Cargo havayolu şirketine ait 110 ton kargo yüklü dev uçak, Atatürk Havalimanı’na inişinde lastik kaplamalarından kopan parçalar nedeniyle büyük bir tehlike atlattı. Kaplama kapağını kırarak içeriye giren lastik parçaları, yakıt tankına çarptı.

İniş anına kadar sorun yaşanmayan 4 motorlu dev kargo uçağının piste teker koyduğu esnada lastik kaplamalarından bir bölümü koptu. Kopan lastik parçaları, asıl gövdeyi buzlanmaya karşı koruyan koruyucu dış gövdeyi delerek içeri girdi. Hareket halinde yaşanan olay hasarı artırdığı için dış gövdenin bazı kısımlarında delinmeler meydana geldi.

Teknik ekibin hasarı belirlemesinin ardından uçağın tamiri için gerekli parçaların Çin’den sipariş edildiği ve pazar günü İstanbul’da olacağı belirtildi.

Jeda Kargo’ya ait uçağın, 110 ton kargo yüklü olduğu bunların bir kısmını İstanbul’da boşalttıktan sonra Amsterdam’a devam edeceği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Kitaplığı, Dev Kargo uçağı, Dev Kargo uçağı Kaza, Jade Cargo havayolu, Kargo Uçağı Kaza, Şangay Kargo Uçağı, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Uçak Kazası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları