Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dev ihale sonuçlandı

24 Temmuz, 2013 | 12:01

Dev ihale sonuçlandı Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi ihalesi sonuçlandı.

Dev ihaleyi, Sembol-Ekopark Turizm-Fine Otel Ortak Girişim Grubu 1 milyar 346 milyon dolar artı KDV bedelle kazandı.İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi ihalesi, 20. turda Cengiz İnşaat-Taca İnşaat-Galeri Kristal Ortak Girişim Grubu’nun ihaleden çekilmesinin ardından sona erdi.

İhaleyi kazanan Fine Otelcilik, işadamı Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Otelleri’nin iştiraki.

İhaleyle birlikte İstanbul Haliç’teki Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma tarihi tersaneleri yat limanına dönüştürülecek. Ayrıca 5 yıldızlı iki otel, dükkanlar, restoranlar, kongre ve kültür merkezleri, sinema ve eğlence tesisleri, bin kişilik cami ve otopark yapılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dev ihale, Dev ihale sonucu, Fettah Tamince, Haliç Tersanesi, Haliç Tersanesi yat limanı, haliç tershanesi, Haliç yat limanı, haliç yat limanı ihale, haliç yat limanı ihalesi, Osmanlı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları