Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Derya Can’dan yeni dünya rekoru denemesi!

11 Temmuz, 2014 | 12:57

Serbest dalış dünya rekortmeni Derya Can, 20-22 Temmuz tarihleri arasında Kaş Antalya’da gerçekleştireceği rekor denemesine hazırlanıyor.

Arnica sponsorluğunda çalışmalarını yürüten Derya Can iki disiplinde kendi rekorunu bir disiplinde ise İtalyanlara ait rekoru kırmayı hedefliyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü SAS-Sualtı Sporları üyesi milli sporcu Derya Can, Antalya’nın Kaş ilçesinde yeni dünya rekoru dalış denemeleri için dalış çalışmalarına başladı. Derya Can 20-21-22 Temmuzgünlerinde yeni dünya rekorları için dalış yapacak.

Rekor denemesi çalışmalarını yürüten Derya Can, “2013 Ekim ayında üst üste kırdığım dünya rekorları beni çok mutlu etmişti. Şimdi ise yine kendi rekorlarımı kırmaya hazırlanıyorum. İlk disiplindeki 2 rekor denememi Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine ve 11 Mayıs 2014’de çok erken yaşta aramızdan ayrılan doğa dostu ODTÜ SAS’ın kurucularından K. Gökhan TÜRE’yeadayacağım. İkinci disiplindeki rekor denememde ise nefesimi aynı heyecanı paylaşacağım Cem Esmeray için tutacağım.Bu rekorlar, Türkiye’nin tanıtımına yapacağı katkı açısından benim için çok önemli. Bundan dolayı rekorun Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kullanılmasını arzu ediyorum.” dedi.

Derya Can’ın önceki rekorları…

2013 serbest dalış dünya şampiyonasında dünya ikinciliği bulunan milli sporcu geçen yıl Ekimayında 2 dünya rekoru daha kırdı. Derya Can 17 Ekim’de “değişken ağırlıklı, paletsiz derin dalışta”-71 metreye inerek dünya rekoru kırmıştı. Milli sporcu bu alandaki dünya rekorunu 1 dakika 56 saniyede kırmayı başardı.

Can 19 Ekim’de, “Paletsiz ip destekli” dalışında -71 metreye 1 dakika 12 saniyede ulaştı. Su altında 2 dakika 31 saniye kalan Can, daha önce denenmemiş olan bu alanda dünya rekorunun sahibi oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Derya Can, Derya Can dalış, Derya Can kimdir, Derya Can rekor, Kaş, Kaş Antalya, milli sporcu Derya Can, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Serbest dalış, Serbest dalış dünya rekortmeni,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları