Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Derya Can’dan Şahika Ercümen’e tebrik

23 Temmuz, 2014 | 17:32

Milli sporcu Derya Can, Kaş’ta ‘Değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ta 91 metreye inerek, kendisine ait olan 90 metrelik dünya rekorunu 1 metre ilerleten Şahika Ercümen’i tebrik etti.

Milli Sporcu Derya Can, 20 Temmuz Pazar günü, Antalya’nın Kaş İlçesi’nde yapılan ‘değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ında kendisine ait olan 71 metre dalış dünya rekorunu geliştirerek 90 metreyle 3. kez Dünya rekorunu kırmıştı.

Arnica Sponsorluğunda çalışmalarına hazırlanan, ODTÜ Spor Kulübü SAS –Sualtı Üyesi Milli Sporcu Derya Can ile aynı kulüp adına yarışan Şahika Ercümen de bu sabah aynı disiplinde rekor denemesi yaparak, Derya Can’a ait 90 metrelik rekoru 1 metre fark ile 91 metreye taşıdı.

Konuyla ilgili bir tebrik mesajı yayınlayan Derya Can, şunları söyledi:

“Öncelikle Şahika Ercümen’i tebrik ediyorum. Serbest dalışta uluslararası platformda dünya rekorları kırarak rekabet eden aynı kulüpten 2 Türk sporcu olmamız benim için mutluluk verici. Ben zaten tatlı rekabetten hoşlanırım ve bu beni motive eder.

2 gün önce ‘değişken ağırlıklı paletsiz dalış’ta 90 metreye dalarak dünya rekoru kırmıştım. Bugün ise aynı dalda Şahika Ercümen rekoru 1 metre ilerleterek 91 metrede kırdı. Üst üste kırılan rekorlar serbest dalışın gündeme gelmesini sağladı.

Bir spora ilgi, rekabet olunca daha da artar, gönül ve emek verdiğim spora ilginin artması çok sevindirici. Ulusal yas nedeniyle iptal ettiğim rekorların zamanlaması ile ilgili bilgiyi de en kısa sürede paylaşacağım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Derya Can, Derya Can dalış, Derya Can dünya rekoru, Derya Can rekor, Şahika Ercümen, Şahika Ercümen dalış, Şahika Ercümen dalış rekoru, Şahika Ercümen dünya rekoru, Şahika Ercümen haberleri, Şahika Ercümen kimdir, Şahika Ercümen rekor,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları