Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Depremde yıkılan Bayram Otel sahiplerinin mal varlıklarına ihtiyati tedbir

23 Aralık, 2011 | 15:11

Van’daki depremde Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirler Sabahattin Yılmaz ve Cem Emir’in de aralarında bulunduğu 25 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli’nin sahiplerinin mal varlığı hakkında ihtiyati tedbir kararı alındı.

Bayram Otel’in enkazı altında kalan Erdal Timur’un ailesi adına avukatları tarafından 92 bin TL’lik tazminat davası açıldı.

Bayram Otel’in enkazı altında kalarak can veren Erdal Timur’un avukatları aracılığı ile yaptığı müracaat sonucu Otelin sahiplerinin malları hakkında ihtiyati tedbir kararı alındı.

Best Van Turizm AŞ’de şoför olarak çalışan Erdal Timur (43)’un ailesi, avukatları Sinan Özaraz ve İsmail Say aracılığıyla Van 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Avukatlar, otel sahiplerine, Van Belediyesi ve Van Valiliği İl Afet Koordinasyon Merkezi hakkında maddi-manevi 92 bin TL’lik tazminat davası açtı. Avukatlar, Bayram Otel’in sahipleri Sıddık Bayram ve Tevfik Bayram ile Bayram ailesine ait olan Best Van Turizm AŞ’nin tüm mal varlığına ihtiyati tedbir konulmasını talep etti.
Avukat Sinan Özaraz, Erdal Timur’un eşi Şükran Timur ile çocukları Cemile, Mihrican ve Onur Semih adına 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtıkları davada olayda kusurlu olduğunu düşündükleri otel sahipleri ile Van Belediyesi ve Van Valiliği İl Afet Koordinasyon Merkezi hakkında 92 bin TL’lik tazminat talep ettiklerini söyledi.

Ayrıca otel sahiplerinin mal varlığına da ihtiyati tedbir konulmasını talep ettiklerini belirten Özaraz mahkemenin taleplerini yerinde bularak ihtiyati tedbir kararı aldığını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram Otel, Bayram Otel depremde, Best Van Turizm, Cem Emir, Doğan Haber Ajansı, Erdal Timur, Sabahattin Yılmaz, Van depremi bayram otel,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları