Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Denizli’de Güney Şelalesi’ne turist çekmek için proje hazırlanıyor

18 Mart, 2013 | 13:17

Denizli'de Güney Şelalesi’ne turist çekmek için proje hazırlanıyor Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Millî Parklar Genel Müdürlüğü’nün tabiat anıtı olarak tescil ettiği Güney Şelalesi’ne daha çok turist gelmesi için proje hazırladıklarını söyledi.

İl merkezine 70, ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki şelale, birinci derece sit alanı ve genel sıralamada Türkiye’nin 23. doğa harikası olarak biliniyor.

Cindere Dağı yamaçlarından çıkan sularla oluşan şelale, Büyük Menderes Nehri’ne yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülüyor. Gelin duvağı tül perde, yelpaze biçiminde zümrüt yeşili kadife görünümlü yosunlar üzerinde süzülen su damlaları, yıllarca süren akışıyla sarkıt ve dikitleri olan Damlataş Mağarası’nı oluşturmuş durumda. Şelale akış seti içinde oluşan mağarada, yüzülebilen derinlikte bir de göl bulunuyor.

Vali Demir, Güney Şelalesi’nde incelemelerde bulundu. Şelaleyi Pamukkale’ye gelen turistlerin de ziyaret etmesi için çalışma yapacağını söyleyen Demir, “Şelale, Denizli’nin önemli doğal güzelliklerinden birisi. İlimizi her yıl 2 milyona yakın turist ziyaret ediyor. Özel İdare Müdürlüğümüz, şelale yolunu asfaltladı. Burayı seyahat acentelerinin rotası içine aldırarak, daha fazla turistin ziyaret etmesini sağlamak istiyoruz. Şelale altındaki bölgede, turistlerin ihtiyaçlarını giderecekleri bir sosyal alan oluşturulabilir. Kaynağımız hazır, projeyi hazırlayıp hayata geçireceğiz.” dedi. Vali Demir, Oklu’ya talimat vererek fizibilite çalışması yapılmasını istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Denizli Güney Şelalesi, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Güney Şelalesi, Güney Şelalesi turist, Güney Şelalesi turizm, Millî Parklar Genel Müdürlüğü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları