Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Denize giren turizmciler sezonu açtı

01 Nisan, 2013 | 18:19

Denize giren turizmciler sezonu açtı Antalya’nın Alanya ilçesinde, otel ve işletme sahipleri el ele tutuşup birlikte denize girerek sezonu açtı.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclis Başkanı Servet Sipahioğlu’nun geçen yıl başlattığı ‘1 Nisan’ denize girme organizasyonunun ikincisi, Damlataş Plajı’nda Kaymakam Erhan Özdemir ile Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun da desteğiyle gerçekleşti. Organizasyonda, bir grup iş adamı ve turizmci el ele tutuşarak denize girip, turizm sezonunu açtı. Hava sıcaklığı 25 derece, deniz sıcaklığı ise 17 derece olarak ölçüldü.

ALTSO Meclis Başkanı Servet Sipahioğlu, 1 Nisan’da denize girerek, turizm sezonunu öne çekmek istediklerini kaydetti. Sipahioğlu, 1 Nisan tarihini sadece Alanya’da değil, Karadeniz’de, Ege’de ve Akdeniz’de aynı anda kutlamak istediklerini belirtti. Turizm ve deniz sezonunun başlamasını düşünerek, bu anlamlı günü paylaşmak istediklerini dile getiren Sipahioğlu, 1 Nisan tarihini en iyi şekilde değerlendirerek, bölgeyi ve ülkeyi tanıtmak istediklerini söyledi. 1 Nisan tarihinin, kesinlikle şaka günü olmadığını belirten Sipahioğlu, 1 Nisan tarihinde, İspanya‘da Endülüs Müslümanları’nın haçlı orduları tarafından katledildiğini kaydetti. Günümüze kadar eğitimcilerin büyük hatasından dolayı bu aldatmaca ve kandırmacanın, günü, şaka günü olarak tam 7 asırdır bugüne kadar geldiğini ifade eden Sipahioğlu, Fransızların da 1 Nisan gününü aptallar günü ilan ettiğini dile getirdi. Sipahioğlu, “Biz de bu günü turizm ve deniz sezonunu açma günü ilan ettik.” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, sezonunu güzel geçmesi için çalışacaklarını söyledi. Sipahioğlu, böyle bir organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini dile getirdi. Alanya’da tatil yapan Finli turist Henri Leskinen, ilk defa Alanya’ya geldiğini ve harika bir havayla karşılaştığını belirtti. Finlandiya’da, geceleri hava sıcaklığının -20 derece olduğunu, gelmeden önce buz kırıp balık avladığını ifade eden Leskinen, ilk defa geldiği Alanya’ya da sıcak havada yüzdüğünü söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, ALTSO, ALTSO Meclis Başkanı Servet Sipahioğlu, Antalya Haberleri, Antalya Turizm, Denize, Denize giren turizmciler, Servet Sipahioğlu, Turizmciler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları