Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Deniz ürünleri tüketmek gribi engelliyor

01 Aralık, 2009 | 16:31

Deniz ürünleri Havaların soğuduğu ve grip salgınlarının çoğaldığı bu kış döneminde deniz ürünleri tüketerek gripten korunabilirsiniz.

Yapılan araştırmalardan çıkan verilere göre; grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalıktan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkili olan deniz ürünlerini tüketmemiz gerekiyor. Balık, balık yağı, fındık ve cevizde bulunan omega-3 yağ asitleri güçlü bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir.

Omega-3 ihtiyacınızı uskumru, somon ve ton gibi yağ seviyesi yüksek balıklarla karşılayabilirsiniz. Hafta en az 2 porsiyon ve bir tanesi mutlaka yağlı olacak şekilde balık yenmesi doktorlar tarafından tavsiye ediliyor.

Vücudu enfeksiyonlardan koruyan diğer ürünler arasında, yumurta, süt, ıspanak, portakal, havuç, yeşilbiber, kayısı gibi sarı, turuncu ve yeşil sebze ve meyveler de yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balık, balık yağı, Deniz Ürünleri, Deniz ürünleri Haberleri, Deniz ürünleri Restorantları, Deniz ürünleri Tüketimi, Deniz Ürünleri bronşit, Deniz ürünleri Gribi Engelliyor, Deniz Ürünleri Grip, Deniz Ürünleri Omega-3, Deniz Ürünleri Sağlık, Deniz Ürünleri soğuk algınlığı, fındık, grip, Grip Deniz Ürünleri, havuç, ıspanak, kayısı gibi sarı, Omega 3, portakal, süt, turuncu ve yeşil sebze, yeşilbiber, yumurta,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları