Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Deniz Uçağı, Burulaş Yunan Adaları Seferleri Hedefliyor

22 Nisan, 2017 | 11:22
Deniz Uçağı Yunan Adaları Seferleri

Deniz Uçağı Yunan Adaları Seferleri

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Şirketi Burulaş İzmir’den Sonra Yunan Adalarına’da Deniz Uçağı Seferleri Hedefliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş tarafından Bursa ile İstanbul arasında başlatılan deniz uçağı seferlerinin rotasına İzmir de eklendi. İlk deneme seferinde uçuşa katılan Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, İzmir Limanı’ndaki çalışmaların tamamlandığını, İstanbul- İzmir arasındaki tarifeli uçuşların 10 güne kadar başlayacağını söyledi.” Konfor açısından bir endişelerinin bulunmadığına dikkat çeken Fidansoy, İstanbul’dan İzmir’e diğer havayolu şirketlerini kullanarak gitmek isterseniz toplamda yaklaşık 4 saatiniz geçiyor. 4 saat beklemek yerine bizim uçağımızla 70 dakikada ulaşıyorsunuz. Ayrıca uçağımız çok yüksekte uçmadığı için manzarayı seyrederek seyahat ediyorsunuz” dedi. Fidansoy, İzmir- İstanbul arası bilet ücretinin ise 250 tl olduğunu belirtti.

 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa ile İstanbul arasında 2013 yılında başlatılan deniz uçağı seferleri, gelen talepler üzerine rotayı Ege Bölgesi’ne de çevirdi. Deniz Uçağı seferlerin yapılması için İzmir Limanı’nda çalışmalara başandı. İzmir Deniz dibi Tarama Başmühendisliği önüne yapılan deniz uçağı iskelesi ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Daha sonra uçuşların yapılabilmesi için gerekli izinler alındı, protokoller imzalandı. Burulaş bünyesindeki 4 deniz uçağından biri olan TC- TBR ile Bursa’dan havalanıp firma yetkilileriyle İzmir’e deneme uçuşu yapan Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, yolculuğun 60 dakika sürdüğünü belirtti. İstanbul Haliç’te denizden kalkacak uçağın İzmir’de yine denize iniş yapacağını kaydeden Fidansoy şu bilgileri verdi;

“İlk deneme seferimizi de yaptık. Bursa’dan 60 dakikada İzmir’e geldik. İstanbul’dan havalandığımızda ise 70 dakikada İzmir’e ulaşmayı hedefliyoruz. Havalanlarında olduğu gibi bekleme gibi bir durumunuz yok. 15 dakika önce gelip uçağa binebiliyorsunuz ve bindikten kısa süre sonra da havalanıyorsunuz. Burulaş Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi olarak metro, otobüs, tramway, kiralıkaraç, uçak, helikopter ve deniz otobüsü gibi ürün gamlarını da bir arada topluyor.

Fidansoy; “İzmir’den Sonra Hedefimiz, Yunan Adaları”

Yaklaşık 10 gün içinde  İzmir’e tarifeli seferlerin başlaması planlandığını belirten Fidansoy, ” 2 tip toplamda 4 uçağımız mevcuttur, 7 ve 9 kişi kapasiteli. Deniz uçağında bundan sonraki hedefimiz İzmir’e yakın çevredeki Bodrum, Alaçatı ve Yunan Adalarına uçmaktır. Onu da kısa sürede gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Burulaş, Deniz uçağı, Deniz uçağı seferleri, İstanbul, İzmir, Yunan Adaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları