Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Deniz Severler ve TURMEPA Akdeniz Kampanyası; Akdeniz’i Temiz Tut

06 Haziran, 2017 | 10:21
TURMEPA Denizi Temiz Tutalım

TURMEPA Denizi Temiz Tutalım

 

Akdeniz’i Temiz Tutalım (Clean Up The Med) Türkiye Dahil Akdeniz Ülkeleri İle Birlikte Başlatılan Kampanya, Sivil Toplum Örgütlerince Gerçekleştirildi

Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri ile birlikte temiz denizler için harekete geçti! “Akdeniz’i Temiz Tutalım” (Clean Up The Med) kampanyası çerçevesinde ülkemiz dahil tüm Akdeniz’de çevre odaklı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle, kıyılarımızda eş zamanlı temizlik çalışması yapıldı. Akdeniz’deki deniz kirliliğini gündeme taşıyarak, neden olan faktörlere dikkat çekmeyi amaçlayan projenin Türkiye ayağını, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA üstlendi.

Türkiye’den bu sene İstanbul, Antalya, Çanakkale, İzmir, Kırklareli, Didim, Bodrum ve Fethiye kıyılarına uzanan TRUMEPA, etkinliğin İstanbul etabını Adalar Belediyesi ve Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği (ADYSK) destekleriyle Kınalıada’da gerçekleştirdi. Aralarında TURMEPA’nın 5 farklı lise ve üniversiteden Deniz Elçileri Topluluğu ile 4 öğretmenin de bulunduğu her yaş grubundan 110 gönüllü; 1 saat içinde karadan 80 kg atık plastik, metal ve ayrıştırılmamış çöp topladı.

 

Türkiye çapında 400’e yakın gönüllü katıldı Clean Up The Med çerçevesinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen kıyı temizleme etkinliklerinde 400’e yakın gönüllünün katılımıyla yaklaşık 800 kg atık toplayan TURMEPA, Marmara, Ege ve Akdeniz’de toplanan bu atıkları atık toplama tesislerine ulaştırarak, denizlerin temiz kalması için çalıştı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz'i Temiz Tutalım, Clean Up The Med, TURMEPA,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları