Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Deniz Severler ve TURMEPA Akdeniz Kampanyası; Akdeniz’i Temiz Tut

06 Haziran, 2017 | 10:21
TURMEPA Denizi Temiz Tutalım

TURMEPA Denizi Temiz Tutalım

 

Akdeniz’i Temiz Tutalım (Clean Up The Med) Türkiye Dahil Akdeniz Ülkeleri İle Birlikte Başlatılan Kampanya, Sivil Toplum Örgütlerince Gerçekleştirildi

Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri ile birlikte temiz denizler için harekete geçti! “Akdeniz’i Temiz Tutalım” (Clean Up The Med) kampanyası çerçevesinde ülkemiz dahil tüm Akdeniz’de çevre odaklı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle, kıyılarımızda eş zamanlı temizlik çalışması yapıldı. Akdeniz’deki deniz kirliliğini gündeme taşıyarak, neden olan faktörlere dikkat çekmeyi amaçlayan projenin Türkiye ayağını, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA üstlendi.

Türkiye’den bu sene İstanbul, Antalya, Çanakkale, İzmir, Kırklareli, Didim, Bodrum ve Fethiye kıyılarına uzanan TRUMEPA, etkinliğin İstanbul etabını Adalar Belediyesi ve Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği (ADYSK) destekleriyle Kınalıada’da gerçekleştirdi. Aralarında TURMEPA’nın 5 farklı lise ve üniversiteden Deniz Elçileri Topluluğu ile 4 öğretmenin de bulunduğu her yaş grubundan 110 gönüllü; 1 saat içinde karadan 80 kg atık plastik, metal ve ayrıştırılmamış çöp topladı.

 

Türkiye çapında 400’e yakın gönüllü katıldı Clean Up The Med çerçevesinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen kıyı temizleme etkinliklerinde 400’e yakın gönüllünün katılımıyla yaklaşık 800 kg atık toplayan TURMEPA, Marmara, Ege ve Akdeniz’de toplanan bu atıkları atık toplama tesislerine ulaştırarak, denizlerin temiz kalması için çalıştı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz'i Temiz Tutalım, Clean Up The Med, TURMEPA,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları