Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Deniz Kum Güneş Rakibi Konsept Tatil Turları

02 Haziran, 2017 | 13:43
Temalı Turlar

Temalı Turlar

 

“Deniz Kum Güneş”in “Her Şey Dahil”  Sistemli 5 Yıldızlı Otellerde Tatile Doyan Turistler Artık Konsept Tatil Turları; Kültür, Gurme ve Safari Turlarını Tercih Ediyor

 

Son yıllarda tatillerini sadece otel içinde geçirmek istemeyen turistler, artık ya yurt içinde ülkenin saklı kültürel zenginliklerini keşfediyor ya da yurt dışına çıkarak Avrupa’dan Körfez’e, Uzak Doğu’dan Amerika’ya kadar farklı ülkelerin kültürlerini, mutfaklarını keşfe çıkıyorlar.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, AA muhabirlerine yaptığı açıklamasında, tatile çıkan vatandaşların sayısında ciddi oranda bir artış olduğunun  görüldüğünü belirterek, “Özellikle yurt içinde tatil tercih eden vatandaşlarımızın deniz-kum-güneş odaklı kitle turizmine ilgisi yoğun olsa da son dönemde kültür, macera ve gastronomi turlarına da ilginin de önemli oranda arttığını ifade edebiliriz” dedi.

 

Seyahat Acenteleri Artık Farklı Tur Paketleri Müşterilere Sunuyor

 

Konsept Turlar

Konsept Turlar

TÜRSAB  üyesi seyahat acentelerinin tatile çıkan vatandaşlara klasik paketlerinin yanı sıra farklı alanlarda, kültür turizminden, gurme turlara, golf turizminden, kayak turlarına kadar çeşit sunuyorlar. Ulusoy, bu çerçevede son dönemde özellikle kültürü ve yöresel yemekleri ile öne çıkan Antalya, Adana  ve Gaziantep’i kapsayan gastronomi turlarına talebin arttığını kaydetti.

 

Artık Temalı Turlar Daha Fazla İlgi Görmeye Başladı

 

Gurme Turları

Gurme Turları

Turistlerin artık farklı “Temalı Turları“, klasik turlardan daha fazla tercih ettiği ve bu konuda turistin gitmek istediği tatil destinasyonu ile ilgili bir temanın olup olmadığını da araştırdığı belirtildi. Örneğin; Venedik Maske Karnavalı, Dünya üzerinde en çok ilgi çeken bir etkinlik ve her yık milyonlarca turist bu karnavalı ve şehrin karnaval atmosferini görmeye gidiyor. Bu tarz konsepti, teması veya konusu olan yerlere ilgi turistler tarafından artmaya başladığı gözlenmekte. Gurme turlarınında bu konuda son yıllarda ön planı çıktığı görülmektedir. Geçen sene 600 binden fazla Avrupalı turist Gurme turları ile tatil hizmeti aldığı gözlenmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gurme Turlar, Kosept Turlar, Kültür Turları, Temalı Turlar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları