Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Denetimleri sıklaştıran TÜRSAB kaçağı şimdi de internette arıyor!

18 Ekim, 2018 | 10:19

Denetimleri sıklaştıran TÜRSAB kaçağı şimdi de internette arıyor!

Denetimleri sıklaştıran TÜRSAB kaçağı şimdi de internette arıyor. Turizm sektörüne binlerce üyesiyle hizmet veren TÜRSAB, kaçak seyahat acente faaliyeti gösteren ve haksız kazanç sağlayanlarla mücadele için denetimi sıklaştırdı.

TÜRSAB, kaçak seyahat acente faaliyeti gösteren ve haksız kazanç sağlayanlarla mücadele için denetimi sıklaştırdı.

Denetimleri sıklaştıran TÜRSAB kaçağı şimdi de internette arıyor!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Hukuk Başdanışmanı İlker Ünsever kurumun bünyesindeki kaçak denetim uzmanlarının sahada faaliyet gösterdiğini açıkladı. İlker Ünsever, bu uzmanların bir kısmının da internet üzerinden kaçak tespiti için taramalar yaptığını ifade etti.

TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı Ünsever, 3 Haziran 2018’deki yönetmelik değişikliğiyle TÜRSAB’ın görevlerine bilişim alanında denetim yapmaya yönelik hükmün de eklendiğini belirterek, “Yerinde yakalamazsan, tutanağa bağlamazsan, işlem yapamazsın anlayışı değişiyor. İnternet ortamında görülen sayfa çıktılarıyla dahi kaçak tespitleri tutanağa bağlama imkanımız var.

Bu alanda da çalışan arkadaşlarımız var. Bu sayede bataklığı kaynağında kurutma da mümkün olabilecek. Kaçak iş yapanların tüketiciye ulaşma konusunda temel kullandıkları araç internet. Bu alanda da bilişim alanında çalışmış denetçi arkadaşlarımız mevcut.” şeklinde konuştu.

İlker Ünsever, TÜRSAB bünyesinde kaçak denetimine yoğunlaşan 75’e yakın uzman denetçinin bulunduğunu belirterek, bunların sayısının yakın zamanda 100’e çıkarılacağını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İlker Ünsever, Kaçak acente, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları