Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dedeman Proje Ödülleri sahiplerini buldu

13 Şubat, 2010 | 10:53

Dedeman Topluluğu’nun kurucusu Mehmet Kemal Dedeman’ın anısını yaşatmak üzere geleneksel olarak düzenlenen “Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması’nın bu sene 6’ıncısı düzenlendi.

Dedeman Proje Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye’deki madencilik ve turizm sektörlerini ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve bu alanın gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yapılan yarışma sonucunda dereceye giren projelerin ödülleri sahiplerini buldu.

Mehmet Kemal Dedeman belgeselinin gösterimi ile açılan gecede Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman ve Dedeman Holding Başkan Vekili Nazire Dedeman Çağatay birer konuşma ile etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Törende bir konuşma yapan Bakan Günay, Mehmet Kemal Dedeman’ın gençlere örnek olacak bir azim ve gayret örneği göstererek önemli başarılara imza attığını belirtti.

Türkiye’de otelcilik alanındaki markalaşma adımını atan kurumların başında Dedeman’ın geldiğini dile getiren Günay, bu adımların devam etmesi gerektiğini ifade etti. Günay konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dedeman bölgemizde yayılmaya başladı. Suriye’de, Azerbaycan’da, Bulgaristan’da, Özbekistan’da birçok yerde bir marka. Bizim Türkiye’den marka değerler, markalar çıkarmamız gerekiyor. Türkiye 2009 yılını başarıyla kapattı ama Türk turizminin önündeki iki önemli engel var. Birincisi çarpık kentleşme; İmarsız, özensiz, estetik kaygılardan yoksun, sıvasız, boyasız, çatısız, bir çarpık şehirleşme. Bu bizim güzelim konaklama tesislerinden sonra yüzümüze çarpan bir soğuk duvar. Turizmin önündeki ikinci engel ise geçmişte bir fırsatçılık anlayışı içinde yaygınlaşan ikinci konut macerası. Şimdi bir yandan çarpık kentleşme ile mücadele etmemiz bir yandan da bu ikinci konutları uygun bir şekilde turizme kazandırmamız gerekiyor ki bu yarışmada bu konu ele alınmış. Türkiye turizminin çalışanlarından birisi olarak teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay, Dedeman Holding Başkan Vekili Nazire Dedeman Çağatay, Dedeman Topluluğu, Dedeman Topluluğu Ertuğrul Günay, Mehmet Kemal Dedeman, Mehmet Kemal Dedeman Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları