Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Davraz’da kayak sezonu açıldı

31 Aralık, 2012 | 12:18

Davraz'da kayak sezonu açıldı Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Isparta’daki Davraz Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 70 santimetreye ulaşmasıyla kayak sezonu da açıldı.

Kayak merkezinde yer alan Sirene Davras Oteli İdari Sorumlusu Şakir Gündem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerdeki kar yağışı ile Isparta’nın doğusunda bulunan 2635 rakamlı Davraz Dağı’nın eteğine kurulan Davraz Kayak Merkezi’nin ikinci ve üçüncü etaplarında kar kalığının 70 santimetreye ulaştığını söyledi.

Kayak için 15 santimetrelik sıkıştırılmış karın yeterli olduğuna dikkati çeken Gündem, 70 santimetrelik kar kalınlığının kayakseverlere beklenenin üzerinde kayak zevki yaşattığını kaydetti. Merkezdeki 13 kayak pistinden 8’inin açık olduğunu belirten Gündem, 4 mekanik hat sayesinde kayakseverlerin 2 bin rakımda kayak yapabileceğini anlattı.

Gündem, yılbaşı dolayısıyla Türkiye’nin bir çok yerinden ziyaretçinin merkeze geldiğini ifade ederek, ”Kayak merkezine hafta sonunda gelen ziyaretçi sayısı 15 bin civarında. Bunlar günü birlik gelen ziyaretçiler. Otelimizdeki doluluk oranı ise yüzde 90’lar civarında” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Davraz, Davraz Kayak, Davraz Kayak Merkezi, Davraz kayak tatili, Kayak, kayak tatili, Türkiye kayak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları