Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Datça yanıyor

17 Haziran, 2009 | 12:41

Orman yangınıYaz aylarının kabusu orman yangınları başladı. Muğla’nın Datça ilçesinde Gavurderesi mevkisinde, orman yangını çıktı.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, sabah saatlerinde çıkan yangına, 2 helikopter ile havadan, çok sayıda arazöz ve orman işçisiyle karadan müdahale edildiğini söyledi.

Ekiplerin yangını kısa sürede kontrol altına alacağı bilgisine ulaştığını belirten Aydın, ”Yangının yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmak isterken yakalanan kaçakların arkadaşları tarafından çıkarıldığı doğru mu?” sorusu üzerine ”Arkadaşlarım bana bu yönde bir bilgi verdiler. Yangın sabah saatlerinde yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışırken yakalanan 40 kaçağın bulunduğu bölgede başlamış. Yangını kaçakların yakalanmayan arkadaşlarının çıkardığını düşünüyoruz. Yangının kesin çıkış nedeni jandarma ve ekiplerimizin yapacağı inceleme sonunda ortaya çıkacak” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Datça, Datça orman yangını, Datça'da orman yangını, İbrahim Aydın, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Orman yangını, Orman yangınları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları