Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Danimarkalı bakan Jensen: 3. Havalimanı’nda sorun olmaz!

16 Ocak, 2018 | 12:36

Kopenhag Havalimanı’nın genişletilmesiyle ilgili basın turuna katılan Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, inşası devam eden ve dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması hedeflenen İstanbul’un 3. Havalimanı’nın kapasitesinin Türk Hava Yolları (THY) tarafından dahi doldurulabileceğini açıkladı.

Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, 3. Havalimanı’nın kapasitesinin doldurulmasında sorun yaşanmayacağını düşündüğünü söyledi.

Jensen, son yıllarda daha da büyüyen Türk Hava Yolları’nın kapasitesinin bile, 3. Havalimanı’nın kapasitesini doldurmakta yeterli olacağını öngördüğünü vurguladı.

Maliye Bakanı Jensen, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın da önemli bir merkez olduğunu sözlerine ekledi.

Kopenhag Havalimanı Basın Bürosu’ndan Sara Westphal Emborg da İstanbul’a yapılan 3. Havalimanı’nın danışmanları arasında Kopenhag Havalimanı’nın uluslararası danışmanlık firması Copenhagen Airport İnternational’ın (CAI) da olduğunu ifade etti.

Yakın bir zamanda İstanbul’a geleceği belirtilen Danimarkalı yetkililerin, 3. Havalimanı’nın inşa eden IDA konsorsiyumuna strateji geliştirme, organizasyon ve işletmecilikle ilgili danışmanlık hizmeti verdiği kaydedildi.

İskandinavya’nın dünyaya açılan kapısı rolünü gören ve İskandinavya’nın en çok yolcu ağırlayan havalimanı konumundaki Kopenhag Havalimanı, inşasına yeni başlanan E Terminali ile yılda 40 milyon yolcuyu ağırlamayı hedefliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3. havalimanı, CAI, Copenhagen Airport İnternational, dan, Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, Danimarkalı bakan, İskandinavya, Kopenhag Havalimanı, Sara Westphal Emborg, THY, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları