Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dalyan halkı: İztuzu plajı halkındır, halkın kalacak

20 Haziran, 2014 | 20:30

Dalyan halkı: İztuzu plajı halkındır, halkın kalacak Dalyan halkı, dünyaca ünlü İztuzu plajının işletmesinin belediyeden alınıp özel bir şirkete verilmesini protesto ediyor.

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesindeki dünyaca ünlü İztuzu plajınının özelleştirilmesine karşı yapılan eyleme turistler de destek verdi.

NationalTürk‘te yer alan habere göre, İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, İztuzu Plajı’nın belediyeden alınarak özel şirkete kiralanmasını protesto etti.

Dalyan Mahallesi’nden tur tekneleriyle İztuzu Plajı Boğazağzı mevkisine gelen göstericiler, slogan atarak kumsalda yürüdü. Kumsalda güneşlenen ve denize giren turistlerden bazıları da eyleme destek verdi.

İKUP Sözcüsü Binnaz Ceylan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu topraklarda büyüdüklerini ve kumsalda oynadıklarını anlattı.

İztuzu’nun belediye tarafından işletilmesini isteyen Ceylan, şöyle konuştu:

“Yıllarca bu böyle oldu. İnşallah bundan sonra da böyle devam edecek. Biz bunu istiyoruz. Birileri bunu engelleyemeyecek. Burası halkındır. ‘Birkaç kişi zengin olsun’ diye burası özelleştirilemez. Biz Dalyanlı olarak birilerinin cebinin dolmasını değil, belediyemizin cebinin dolmasını istiyoruz çünkü belediyemiz kazanırsa halk kazanacak. Dalyan’a yatırım olacak. Onun için halk olarak İztuzu’nun belediyede kalmasını istiyoruz.”

Eyleme destek veren Günür Karaağaç da “İztuzu Plajı halkındır, halkın kalacaktır. Bu amaçla burada toplanmış bulunuyoruz” dedi.

Plaj için devir teslim yapılacağını öğrenen eylemciler bekleyişini sürdürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dalyan ortaca, iztuzu eylem, iztuzu özelleştirme, iztuzu plajı dalyan, iztuzu plajı özel şirket, iztuzu plajı özel şirketiztuzu plajı, iztuzu plajı özelleştirme, iztuzu plajı protesto eylemi, iztuzu plajı satıldı, iztuzu plajı satıldı mı, iztuzu protesto, ortaca dalyan, şirkete verildi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları