Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dalış turizmi cenneti Maldivler

20 Ocak, 2014 | 20:24

maldivler-dalis-turu Maldivler, 90 bin kilometrekareye dağılmış bu adalar ülkesi, dünya çapında gerçek bir dalış turizmi cenneti.

1190 adanın oluşturduğu Maldivler‘de Adalar, denizden iki metre kadar yükselmiş ve birbirleriyle atol adı verilen kümeler meydana getirmişler. Bunlardan yirmi altısı Maldivler’i oluşturuyor.

Atollerdeki adalardan turizme açık olanlarda, üç yıldızdan beş yıldıza kadar dünya standartlarında oteller var. Daha doğrusu her adanın bir oteli var.

Geniş bir mercan kumu ile çevrelenmiş adalar, sığ bir platformda mercan setleri ve açık deniz ile sınır oluşturur. Mercanlar ile ada arasında oluşan sığ kıyı halkasına, lagün deniyor. Lagünler, gökyüzünün mavisi ve beyaz yakın kumun etkisiyle kristal görünümlüdür. Mercanların açık denize bakan tarafları, 18-20 metrelere kadar bir duvar şeklinde iner ve iyi bir dalış bölgesi oluşturur. Bu yapıya o adanın ‘House Reef’i denir. Tüple dalış yapmayan konuklar, bu house reef çevresinde ve lagün içinde maske-palet ile gezinerek köpek balıkları dahil her türlü deniz canlısını görebilirler.

Maldivler’de İklim

25-32 derece arasında değişen tropik iklim hüküm sürüyor. Deniz sıcaklığı ortalama 29 derece.
En iyi mevsim: Kasım-Nisan arası. Bu dönemde kuzey-doğu Muson rüzgarları hakim, hava kuru ve güneşli. Yağmurun en az olduğu mevsim. Mayıs sonundan ekim sonuna kadar güney-batı Musonları nedeniyle yağmur çok fazlalaşır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalış turizmi, dalış turizmi maldivler, house reef, house reef maldivler, house reef tüple dalış, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler dalış, Maldivler dalış turu, Maldivler Tatil, Maldivler tüple dalış, Maldivler turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları