Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dalış turizmi cenneti Maldivler

20 Ocak, 2014 | 20:24

maldivler-dalis-turu Maldivler, 90 bin kilometrekareye dağılmış bu adalar ülkesi, dünya çapında gerçek bir dalış turizmi cenneti.

1190 adanın oluşturduğu Maldivler‘de Adalar, denizden iki metre kadar yükselmiş ve birbirleriyle atol adı verilen kümeler meydana getirmişler. Bunlardan yirmi altısı Maldivler’i oluşturuyor.

Atollerdeki adalardan turizme açık olanlarda, üç yıldızdan beş yıldıza kadar dünya standartlarında oteller var. Daha doğrusu her adanın bir oteli var.

Geniş bir mercan kumu ile çevrelenmiş adalar, sığ bir platformda mercan setleri ve açık deniz ile sınır oluşturur. Mercanlar ile ada arasında oluşan sığ kıyı halkasına, lagün deniyor. Lagünler, gökyüzünün mavisi ve beyaz yakın kumun etkisiyle kristal görünümlüdür. Mercanların açık denize bakan tarafları, 18-20 metrelere kadar bir duvar şeklinde iner ve iyi bir dalış bölgesi oluşturur. Bu yapıya o adanın ‘House Reef’i denir. Tüple dalış yapmayan konuklar, bu house reef çevresinde ve lagün içinde maske-palet ile gezinerek köpek balıkları dahil her türlü deniz canlısını görebilirler.

Maldivler’de İklim

25-32 derece arasında değişen tropik iklim hüküm sürüyor. Deniz sıcaklığı ortalama 29 derece.
En iyi mevsim: Kasım-Nisan arası. Bu dönemde kuzey-doğu Muson rüzgarları hakim, hava kuru ve güneşli. Yağmurun en az olduğu mevsim. Mayıs sonundan ekim sonuna kadar güney-batı Musonları nedeniyle yağmur çok fazlalaşır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalış turizmi, dalış turizmi maldivler, house reef, house reef maldivler, house reef tüple dalış, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler dalış, Maldivler dalış turu, Maldivler Tatil, Maldivler tüple dalış, Maldivler turu,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları