Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dalış turizmi cenneti Maldivler

20 Ocak, 2014 | 20:24

maldivler-dalis-turu Maldivler, 90 bin kilometrekareye dağılmış bu adalar ülkesi, dünya çapında gerçek bir dalış turizmi cenneti.

1190 adanın oluşturduğu Maldivler‘de Adalar, denizden iki metre kadar yükselmiş ve birbirleriyle atol adı verilen kümeler meydana getirmişler. Bunlardan yirmi altısı Maldivler’i oluşturuyor.

Atollerdeki adalardan turizme açık olanlarda, üç yıldızdan beş yıldıza kadar dünya standartlarında oteller var. Daha doğrusu her adanın bir oteli var.

Geniş bir mercan kumu ile çevrelenmiş adalar, sığ bir platformda mercan setleri ve açık deniz ile sınır oluşturur. Mercanlar ile ada arasında oluşan sığ kıyı halkasına, lagün deniyor. Lagünler, gökyüzünün mavisi ve beyaz yakın kumun etkisiyle kristal görünümlüdür. Mercanların açık denize bakan tarafları, 18-20 metrelere kadar bir duvar şeklinde iner ve iyi bir dalış bölgesi oluşturur. Bu yapıya o adanın ‘House Reef’i denir. Tüple dalış yapmayan konuklar, bu house reef çevresinde ve lagün içinde maske-palet ile gezinerek köpek balıkları dahil her türlü deniz canlısını görebilirler.

Maldivler’de İklim

25-32 derece arasında değişen tropik iklim hüküm sürüyor. Deniz sıcaklığı ortalama 29 derece.
En iyi mevsim: Kasım-Nisan arası. Bu dönemde kuzey-doğu Muson rüzgarları hakim, hava kuru ve güneşli. Yağmurun en az olduğu mevsim. Mayıs sonundan ekim sonuna kadar güney-batı Musonları nedeniyle yağmur çok fazlalaşır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalış turizmi, dalış turizmi maldivler, house reef, house reef maldivler, house reef tüple dalış, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler dalış, Maldivler dalış turu, Maldivler Tatil, Maldivler tüple dalış, Maldivler turu,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları