Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dali Sergisini Paris’te Görün

17 Şubat, 2014 | 14:17

dali-montmartre-paris

Geçtiğimiz ay ölümünün 25. yılıyla anılan ünlü sürrealist ressam Salvador Dali’nin sergisini görmek için bir adres: Paris Montmartre

Katalan sürrealist ressam Salvador Dali 1904 yılında İspanya‘nın Figueres kentinde doğdu. 1989 yılında aynı kentte ölen ünlü ressamın dünyanın pek çok yerinde sergileri bulunuyor. Farklı bakış açısı, yaşam tarzı, aşk hayatı ile pek çok farklı kültürden insanın sevgisini kazanan Dali’nin resimlerini görmek için Montmartre’a gelebilirsiniz.

Hiçbir yerde bulunmayan eserler Montmartre’da

Paris’i tepeden gören ünlü “Ressamlar Tepesi” Montmartre, sanatseverler için cennet gibi. Paris’in 18. bölgesinde yer alan Montmartre’ı cazip kılan özelliklerden biri de Dali’nin hiçbir yerde bulunmayan eserlerini bulunduran galeri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, montmartre, montmartre dali, montmartre sergi, Paris, Salvador Dali, salvador dali ölüm,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları