Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dali Sergisini Paris’te Görün

17 Şubat, 2014 | 14:17

dali-montmartre-paris

Geçtiğimiz ay ölümünün 25. yılıyla anılan ünlü sürrealist ressam Salvador Dali’nin sergisini görmek için bir adres: Paris Montmartre

Katalan sürrealist ressam Salvador Dali 1904 yılında İspanya‘nın Figueres kentinde doğdu. 1989 yılında aynı kentte ölen ünlü ressamın dünyanın pek çok yerinde sergileri bulunuyor. Farklı bakış açısı, yaşam tarzı, aşk hayatı ile pek çok farklı kültürden insanın sevgisini kazanan Dali’nin resimlerini görmek için Montmartre’a gelebilirsiniz.

Hiçbir yerde bulunmayan eserler Montmartre’da

Paris’i tepeden gören ünlü “Ressamlar Tepesi” Montmartre, sanatseverler için cennet gibi. Paris’in 18. bölgesinde yer alan Montmartre’ı cazip kılan özelliklerden biri de Dali’nin hiçbir yerde bulunmayan eserlerini bulunduran galeri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, montmartre, montmartre dali, montmartre sergi, Paris, Salvador Dali, salvador dali ölüm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları