Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dakar Rallisi heyecanı Güney Amerika’da 7 Ocak’ta başlıyor…

03 Ocak, 2019 | 17:09

Dakar Rallisi heyecanı Güney Amerika'da 7 Ocak'ta başlıyor...

Dünyanın en zorlu ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen 2019 Dakar Rallisi, bu sene 41. yılını kutlayacak. Dünyaca ünlü ralli 7 Ocak’ta Güney Amerika’nın tarih kokan ülkelerinden Peru’da start alıp, yine Peru’da sona erecek.

En cesurların yarıştığı 2019 Dakar Rallisi yine olağanüstü bir mücadeleye sahne olacak. Ünlü ralliye katılacak olan yarışçılar 6 Ocak’ta sembolik olarak verilen startla 11 gün sürecek rallinin açılışını yapacaklar.

Dakar Rallisi Peru'da yapılacak

Dakar Rallisi heyecanı Güney Amerika’da 7 Ocak’ta başlıyor

On etabın ardından 17 Ocak’ta son bulacak rallide toz toprağa karışan yarışmacıların yanı sıra dünyanın dört bir tarafından gelen turistler de muhteşem bir yarışa tanıklık edecekler.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Peru Turları sizi bekliyor

Kazanmanın bir yana tamamlamanın bile oldukça zor olduğu dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Dakar Rallisi 10 yıldır Afrika yerine Güney Amerika’da düzenlenmekte.

Lima'da başlayıp, aynı yerde tamamlanacak

Lima’da başlayıp, aynı yerde tamamlanacak!

Pazar günü yapılacak sembolik startın ardından resmi olarak 7 Ocak Pazartesi günü Peru‘nun başkenti Lima’da başlayacak 41. Dakar Rallisi, 17 Ocak’ta başladığı yerde yani yine Lima’da tamamlanacak.

Dakar Rallisi Peru'da yapılacak

Otomobil, motosiklet, kamyon, SxS ve quad olmak üzere beş kategoride 10 etap sürecek Latin Amerika‘daki yarışlarda, katılımcılar yaklaşık 5 bin kilometre yol katedecek. Yarışlarda, bugüne kadar 28 sürücü çeşitli kazalarda hayatını kaybetmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Dakar Rallisi, Güney Amerika, Latin Amerika, Lima, Peru, Ralli, Yarış,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları