Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Daily Telegraph: 2010’da İngilizlerin tercihi Türkiye olacak

23 Aralık, 2009 | 12:56

Daily Telegraph İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Türkiye, Mısır ve Fas’ın 2010’da İngilizler için güçlü seyahat destinasyonları olabileceğini belirten bir turizm raporu yayınladı.

ABTA adlı bir İngiliz seyahat şirketinin yaptığı araştırmayla ilgili haberde gelecek yıl “gönüllülük turizmi”nde artış görülecek.

Bu alanda seyahate çıkacaklar gönüllü çalışabilecekleri alanları destinasyon olarak seçiyor ve tatille birlikte hissettikleri toplumsal ya da küresel sorumluluklarını, bulundukları yörede yerine getiriyor.

FIFA Futbol Şampiyonası’nın Güney Afrika’ya seyahatleri artıracağı, yeni film ve kitapların yeni destinasyonlar oluşturacağı kaydedilen ABTA 2010 raporunda, filmlerin turizm patlamasına yol açmasına örnek olarak yeni “Alacakaranlık Kuşağı: Yeni Ay” filminin çevrildiği Washington eyaletindeki ağaçlık ormanlık bölgeler gösterildi.

Sex and the City 2 filminin de İngilizlerin New York’a akın etmelerini sağlayabileceğine değinilen raporda, bu kentte gelecek yıl 5 bin 500 yeni otel odası açılacağı kaydedildi. Yeni Harry Potter serüveni dolayısıyla İngilizlerin ilkbaharda Florida – Orlando’ya uçmalarının beklendiği raporda, “Son dönemde tümü sıkıntı yaşayan Sri Lanka, Meksika ve Tayland’ın yeniden canlanacağı beklenirken İngilizler için 2010 yılında Mısır, Türkiye ve Fas’ın güçlü destinasyonlar olma olasılıkları bulunuyor. İrlanda ve Dubai gibi hız kaybeden ekonomilerdeki bölgeler 2010’da iyi indirimler sunabilir” denildi.

ABTA yetkilisi Frances Tuke ise seyahat endüstrisinde bu yıl önemli bir toparlanma yaşandığını, 2010 yılı için daha maceralı destinasyonlar arama eğiliminin devamıyla birlikte, beklentilerin de olumlu olduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fas, İngiltere'de Türkiye Haberleri, Mısır, Turizm Haberleri, Türkiye, Türkiye ve Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları