Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dağyenice Termal Turizm Köyü, Bursa’dan dünyaya açılmaya hazırlanıyor

02 Temmuz, 2011 | 14:13

Bursa Dağyenice köyünde yapılması planlanan Termal Turizm Köyü projesi ile ilgili kararın Bakanlar Kurulundan çıkması sonrasında çalışmalar hızlandı.

Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel, Dağyenice köyünde yapılması planlanan Termal Turizm Köyü projesi hakkında bilgi verdi.

Dağyenice’nin Bakanlar Kurulu ‘ndan turizm bölgesi ilan edilmesiyle ilgili kararın çıktığını ve resmi gazete yayınlandığına dikkat çeken Kemal Demirel, “Bu alanın kullanılması, turizme kazandırılması, belki dünyaya kazandırılması noktasında sayın Valimizin ciddi gayretleri oldu. Bizde bu konuda elimizden geleni yaptık. Gerekli incelemeler yapıldı ve bu aşamaya gelindi.” dedi.

Dünyada yeni gelişen kavramın “wellness” sağlıklı ve geç yaşlanma olduğunu vurgulayan Demirel, Dağyenice’de ki hedeflerinin günlük 15 – 20 bin kişi ağırlamak olduğunu bildirdi.
Kemal Demirel, Dağyenice’de çirkin bir görüntü sergilemeyecek, doğayla uyumlu, sağlık turizminin birinci öncelikli olacağı, dünyada mevcutlarında gözlenen hatalardan da arınmış bir merkez yapmayı amaçladıklarını ifade etti.

Dağyenice’ye yapılacak yatırımın yaklaşık 2 milyar doları bulacağını söyleyen Demirel, “Yatırım bir şekilde olur ama, onun devamlılığı esastır. Devamlılığına zarar getirecek bir yanlış yapmamamız gerekir, esas mesele budur.” şeklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Dağyenice Termal, Bursa Haberleri, Dağyenice Termal Turizm Köyü, Dağyenice’nin Bakanlar Kurulu, Termal Turizm Köyü, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları