Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dağdaki Kleopatra’yı görmeye geliyorlar

13 Temmuz, 2013 | 15:21

Dağdaki Kleopatra'yı görmeye geliyorlar Antalya’nın Kemer İlçesi Tekirova Beldesinde bulunan Beydağlarının denize dik indiği Kleopatra koyu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Yatların uğrak yeri olan bölgede yer alan ve rivayete göre bir zamanlar doğu Roma İmparatoru Marcus Antonius’un sevgilisi Kleopatra’nın aşkını ölümsüzleştirmek için dağa oyularak yaptırdığı profil ise hayranlıkla izleniyor.

Galaksi Yatçılık Şirketi Sahibi Zafer Bulut konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “ Galaksi yatçılık olarak her gün yaklaşık 100 kişiyi günü birlik turlarımız ile bölgemizde yer alan tarihi ve doğal güzelliklere götürüyoruz. Bölgemizde yer alan ve son dönem en çok görülmesi istenilen yerlerden birisi de Kleopatra koyu oluyor. Kleopatra koyu çok ilginç bir yer ve güzel de kumsalı var. Rivayete göre bir zamanlar doğu Roma İmparatoru Marcus Antonius’un sevgilisi Kleopatra’nın aşkını ölümsüzleştirmek için dağa oyularak yaptırdığı profil ise hayranlıkla yerli yabancı misafirlerimiz tarafından hayranlıkla izleniyor” dedi.

Turistler, her gün saat 10.00 da Tekirova martı Myra Otel’in iskelesinden çıkan Galaksi isimli Gulet tekne ile yaklaşık 4 saatlik gezi içerisinde bu özel anı yaşayabiliyorlar.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kemer, Antalya Kleopatra, Kemer, Kleopatra, Kleopatra koyu, Tekirova, Tekirova Beldesi, Zafer Bulut,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları