Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dağdaki Kleopatra’yı görmeye geliyorlar

13 Temmuz, 2013 | 15:21

Dağdaki Kleopatra'yı görmeye geliyorlar Antalya’nın Kemer İlçesi Tekirova Beldesinde bulunan Beydağlarının denize dik indiği Kleopatra koyu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Yatların uğrak yeri olan bölgede yer alan ve rivayete göre bir zamanlar doğu Roma İmparatoru Marcus Antonius’un sevgilisi Kleopatra’nın aşkını ölümsüzleştirmek için dağa oyularak yaptırdığı profil ise hayranlıkla izleniyor.

Galaksi Yatçılık Şirketi Sahibi Zafer Bulut konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “ Galaksi yatçılık olarak her gün yaklaşık 100 kişiyi günü birlik turlarımız ile bölgemizde yer alan tarihi ve doğal güzelliklere götürüyoruz. Bölgemizde yer alan ve son dönem en çok görülmesi istenilen yerlerden birisi de Kleopatra koyu oluyor. Kleopatra koyu çok ilginç bir yer ve güzel de kumsalı var. Rivayete göre bir zamanlar doğu Roma İmparatoru Marcus Antonius’un sevgilisi Kleopatra’nın aşkını ölümsüzleştirmek için dağa oyularak yaptırdığı profil ise hayranlıkla yerli yabancı misafirlerimiz tarafından hayranlıkla izleniyor” dedi.

Turistler, her gün saat 10.00 da Tekirova martı Myra Otel’in iskelesinden çıkan Galaksi isimli Gulet tekne ile yaklaşık 4 saatlik gezi içerisinde bu özel anı yaşayabiliyorlar.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kemer, Antalya Kleopatra, Kemer, Kleopatra, Kleopatra koyu, Tekirova, Tekirova Beldesi, Zafer Bulut,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları