Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dağcılar Davraz’ın zirvesine tırmandı

20 Temmuz, 2011 | 10:19

Isparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (ISTUDAK) Davraz Kayak Merkezi’nin tanıtımını yapmak için Davraz Dağcılık Şenliği’nin bu yıl ikincisini düzenledi.

Isparta ve bölge illerden gelen çeşitli kulüplere mensup 48 dağcı, zorlu parkur ve dik yamaçların bulunduğu Davraz’ın 2 bin 637 metrelik zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi. Dağcılar ayrıca Türk Hava Yolları (THY)’nın ’44 Kere Maşallah Kampanyası’ çerçevesinde giydikleri THY tişörtleri ve şapkalarıyla havacılık dergilerine poz verdi.

ISTUDAK’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen dağcılık şenliğine katılan 48 dağcı 3.5 saatlik yürüyüşün ardından 2 bin 637 metrelik Davraz Dağı’nın zirvesine çıkarak burada yarım saati aşkın bir süre kaldı. Eğirdir Gölü, Isparta merkezi, Karacaören Barajı, Antalya’nın Tahtalı Dağı’nın manzarasını seyreden dağcılar ikinci telesiyej bölgesine hareket ederek tekrar kamp yerine ulaştı.

AMAÇ TURİZME KATKI SAĞLAMAK

ISTUDAK Başkanı Ali Telli, amaçlarının Davraz Kayak Merkezi’nin tanıtımını yapmak olduğunu söyledi. Davraz’ın kış faaliyetlerinin yanı sıra yaz aylarında da dağcılık faaliyetleri ile ön plana çıkarılması gerektiğini ifade eden Telli, ilkini geçen yıl gerçekleştirdikleri Davraz Dağcılık Şenliği’nin bu yıl bölge illerine yayıldığını aktardı. Amaçlarının gelecek yıla ülke genelinden dağcıların da katılımıyla bir şenlik düzenlemek ve Isparta’nın güzelliklerini ve turizm değerlerini tanıtmak olduğunu belirten Telli, Isparta’nın yanı sıra bu yıl şenliğe Antalya, Burdur illerinin kulüplerine mensup dağcıların da katıldığını anlattı. Şenliğe katılan dağcılara katılımlarından dolayı sertifikaları dernek yöneticileri tarafından takdim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Telli, Dağcılar, Dağcılar Davraz, Davraz, Davraz Kayak, Isparta Turizm, Isparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü, ISTUDAK Başkanı Ali Telli, THY,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları