Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

9. Dağ Filmleri Festivali galası Fransız Kültür’de

24 Şubat, 2014 | 13:03

Dag-Film-Fest The North Face’in sunduğu ve bu yıl “Doğaya Dokun!” temasıyla yola çıkan 9. Dağ Filmleri Festivali açılış töreni ve film galası Fransız Kültür Merkezi’nde 25 Şubat Salı akşamı yapılacak.

2 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek olan festivalde doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunları sinemaya doyacak. Dağ Kültürü Derneği ile Mineral Event tarafından düzenlenen festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu toplam 47 film izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’nin, doğa, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 25 Şubat’ta, The North Face’in ana sponsorluğunda İstanbul Beyoğlu’nda, izleyicileriyle buluşuyor. 2 Mart’a kadar sürecek festivale, Galatasaray Aynalı Geçit ve Pusula Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Dünyanın en iyi doğa filmleri festivalde

Festival Dünya festivallerinde gösterilen 600’den fazla film arasından seçilen 2014 seçkisi toplam 47 filmden oluşuyor. Filmler; “Dünyadan”, “Keşif Ruhu”, “Doğa-Çevre-İnsan”, “Su Dünyası”, “Bisiklet” ve “Kayak” olmak üzere, 6 tema başlığı altında toplanıyor. Seçkide; rafting, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanı sıra, çevre ve doğa belgeselleriyle gezi, keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
base jump, dağ, Dağ Filmleri, Dağ Filmleri Festivali, Dağ Kültürü Derneği, dağcılık, Dalış, Galatasaray Aynalı Geçit, kaya tırmanışı, Kayak, Mineral Event, Pusula Sanat Merkezi, Su Dünyası, The North Face,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları