Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Da Vinci’nin Mona Lisa’sı Mersin’de hayat buldu!

22 Mart, 2018 | 15:11

Da Vincinin Mona Lisa Mersinde hayat buldu

Türk ressam Nazife Bilgin Hazar, Leonardo Da Vinci’nin dünyaca ünlü ‘Mona Lisa’ eserine Mersin’de Toroslar Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında bir bulvardaki binanın duvarına çizerek hayat verdi!

Mersin’de Toroslar Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında ressam Nazife Bilgin Hazar, bir binanın duvarına Leonardo Da Vinci’nin ‘Mona Lisa” adlı eserini çizdi.

8 ay önce Mersin’in Toroslar Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında Akbelen Bulvarı’ndaki 34 yıllık binaların dış yüzeylerine Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Neşet Günal ve Salvador Dali’nin eserlerini ‘reprodüksiyon’ yöntemiyle aktaran ressam nafize Bilgin Hazar, son olarak Leonardo da Vinci’nin ‘Mona Lisa” adlı eserini bir binanın duvarına resmetti.

Mersin nafize bilgin hazar

Mona Lisa’yı çizmek için ise üç hafta uğraştı

Ressan Hazar, proje kapsamında panjurlarla birlikte toplam 17 eseri bina duvarlarına çizdiğini, Mona Lisa’yı çizmek için ise üç hafta uğraştığını açıkladı.

“Mona Lisa’nın çok net renkli çıktısını bir türlü bulamadım” diyen Nafize Bilgin Hazar, “Çok küçük olarak cep telefonundan bakmak zorunda kaldım. Güneş vurduğunda çok net seçemiyordum. Akşam eve göz kapaklarım şişmiş vaziyette gidiyordum. O şartlarda eseri tamamladım.” ifadelerini kullandı.

mersin ressam hazar

Bulvar, Açık Hava Müzesi haline geldi

Toroslar’daki bulvarın resmettiği eserlerle birlikte “açık hava müzesi” haline geldiğini belirten Hazar, iki eser daha çizip, çalışmayı tamamlamayı hedeflediğini, amacının ise halkı sanatla buluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akbelen Bulvarı, Da Vinci'nin Mona Lisa'sı Mersin'de, Nazife Bilgin Hazar, Neşet Günal, Pablo Picasso, Salvador Dali, Toroslar Belediyesi, Türk ressam Nazife Bilgin Hazar, Vincent Van Gogh,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları