Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Da Vinci’nin kayıp tablosu İsviçre’de ortaya çıktı

11 Şubat, 2015 | 08:32

Leonardo da Vinci’nin olduğu iddia edilen ve Isabella d’Este’nin resmedildiği tablo, İsviçre’nin Lugano kentindeki bir bankanın kasasında bulundu.

Leonardo da Vinci’ye ait olduğu sanılan Isabella d’Este’nin portresi, İsviçre’nin Lugano kentindeki bir bankanın kasasında bulundu. Tabloya, İtalya’dan yasa dışı yollarla çıkarıldığı gerekçesiyle el konuldu.

NationalTurk’ün haberine göre; İtalya Savcılığından yapılan açıklamada, Leonardo da Vinci’nin eseri olduğu iddia edilen ve ülkenin güneyindeki İtalya sınırında bulunan Ticino kantonunda bulunan Lugano şehrindeki bir özel bankadan ele geçirilen portreye, İtalya polisinin talebiyle ülkeden yasa dışı yollarla çıkarıldığından şüphelenildiği için el konulduğu ifade edildi.

Savcılık açıklamasında, İsviçre’de yaşayan İtalyan bir ailenin, tabloyu 135 milyon dolara satmaya çalıştığı ileri sürüldü.

Yağlı boya tabloda, 15. yüzyılda Rönesans döneminde asilzade bir kadın olan Isabella d’Este resmediliyor. Uzmanlar, portrenin Leonardo da Vinci tarafından resmedildiğine yönelik tereddütlerin bulunduğunun altını çiziyor.

İsviçreli yetkililer, 2013 yılında portre için bir avukata pazarlık yapma ve satma vekaleti verildiği ve tablo için 107 milyon dolar istendiğini tespit etmişti. Daha sonra, İtalyan yetkililer portrenin iadesini istemiş ancak portrenin yeri saptanamamıştı.

Tablonun İtalya’ya iade edileceği gerçek sahibini araştırıldığı kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Isabella d’Este, Isabella d’Este kimdir, Isabella d’Este portre, İsviçre, İsviçre Lugano, Leonardo da Vinci, Leonardo da Vinci Isabella d’Este, Leonardo da Vinci isviçre, Leonardo da Vinci italya, Leonardo da Vinci kimdir, Leonardo Da Vinci Roma, Leonardo da Vinci tablo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları