Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cythera: Efsanelerle Tarihin Birleştiği Yunan Adası

30 Ocak, 2014 | 19:47

cythera-yunanistan

Bazı yerler vardır, orada kimseyi tanımazsınız, ne yaşarsanız yaşayın sizin için şaşırtıcı ve büyüleyicidir; bir yandan bu güzellikleri herkes görsün, bir yandan da gizli saklı kalsın istersiniz.

Yunan adalarından Cythera tam da böyle bir ada. Burada mitoloji ve tarih buluşuyor. Eski zamanlardan beri bu ada stratejik olarak denizciler, tüccarların ve fatihlerin kesiştiği bir yol. Hayrettin Barbaros Paşa’nın hikayelerinde de geçen Cythera’nın tarihi İngiliz ve Yunan etkileriyle dolu.

Kapsalı, Cythera’nın kıyı bölgelerinde yer alan pek çok köyden biri. Chora’nın 18 kilometre kuzey doğusunda yer alan Avlemos üzerinden Katouni Köprüsü’ne gitmek mümkün. Yürüyüşü ve genel olarak doğayı sevenler için Cythera’da doğal ve tarihi güzellikler adına pek çok seçenek var. Lourantianika’nın ormanlarında başlayan yürüyüşte, bölgenin güneyine doğru inersiniz, yabani zeytin ağaçlarını geçersiniz, Chora ve Kastro’nun manzarasına şahitlik edersiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
afrodit, chora, cythera, kastro, lourantianika, yunaninstan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları