Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cythera: Efsanelerle Tarihin Birleştiği Yunan Adası

30 Ocak, 2014 | 19:47

cythera-yunanistan

Bazı yerler vardır, orada kimseyi tanımazsınız, ne yaşarsanız yaşayın sizin için şaşırtıcı ve büyüleyicidir; bir yandan bu güzellikleri herkes görsün, bir yandan da gizli saklı kalsın istersiniz.

Yunan adalarından Cythera tam da böyle bir ada. Burada mitoloji ve tarih buluşuyor. Eski zamanlardan beri bu ada stratejik olarak denizciler, tüccarların ve fatihlerin kesiştiği bir yol. Hayrettin Barbaros Paşa’nın hikayelerinde de geçen Cythera’nın tarihi İngiliz ve Yunan etkileriyle dolu.

Kapsalı, Cythera’nın kıyı bölgelerinde yer alan pek çok köyden biri. Chora’nın 18 kilometre kuzey doğusunda yer alan Avlemos üzerinden Katouni Köprüsü’ne gitmek mümkün. Yürüyüşü ve genel olarak doğayı sevenler için Cythera’da doğal ve tarihi güzellikler adına pek çok seçenek var. Lourantianika’nın ormanlarında başlayan yürüyüşte, bölgenin güneyine doğru inersiniz, yabani zeytin ağaçlarını geçersiniz, Chora ve Kastro’nun manzarasına şahitlik edersiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
afrodit, chora, cythera, kastro, lourantianika, yunaninstan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları