Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cythera: Efsanelerle Tarihin Birleştiği Yunan Adası

30 Ocak, 2014 | 19:47

cythera-yunanistan

Bazı yerler vardır, orada kimseyi tanımazsınız, ne yaşarsanız yaşayın sizin için şaşırtıcı ve büyüleyicidir; bir yandan bu güzellikleri herkes görsün, bir yandan da gizli saklı kalsın istersiniz.

Yunan adalarından Cythera tam da böyle bir ada. Burada mitoloji ve tarih buluşuyor. Eski zamanlardan beri bu ada stratejik olarak denizciler, tüccarların ve fatihlerin kesiştiği bir yol. Hayrettin Barbaros Paşa’nın hikayelerinde de geçen Cythera’nın tarihi İngiliz ve Yunan etkileriyle dolu.

Kapsalı, Cythera’nın kıyı bölgelerinde yer alan pek çok köyden biri. Chora’nın 18 kilometre kuzey doğusunda yer alan Avlemos üzerinden Katouni Köprüsü’ne gitmek mümkün. Yürüyüşü ve genel olarak doğayı sevenler için Cythera’da doğal ve tarihi güzellikler adına pek çok seçenek var. Lourantianika’nın ormanlarında başlayan yürüyüşte, bölgenin güneyine doğru inersiniz, yabani zeytin ağaçlarını geçersiniz, Chora ve Kastro’nun manzarasına şahitlik edersiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
afrodit, chora, cythera, kastro, lourantianika, yunaninstan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları