Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cyprus Airlines da iflasın eşiğinde

01 Eylül, 2010 | 19:06

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin resmi havayolu şirketi olan Cyprus Airlens’in 2010 yılının ilk altı ayında 25, 5 milyon Euro zarar ettiği bildirildi.

Ekonomik krizin her gün kendini daha bir hissettirdiği Güney Kıbrıs, havayolları bazında da sıkıntı yaşamaya başladı.

Rum Simerini gazetesi 2010 yılında havayolu şirketindeki zararın kat be kat arttığına dikkat çekerek, geçen yıl aynı dönemdeki zararın 3,5 milyon olduğunu yazdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi havayolu olan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) ekonomik krizin ardından iflasını açıklamış ve Atlas Jet ile ortaklık anlaşması imzalamıştı.

İmzalanan anlaşmanın ardından Atlas Jet’in yükümlülüklerini yerine getiremediği için hükümet kanadının Türk Hava Yolları (THY) ile temasa geçtiği biliniyor.

Şu anda KTHY’nin akıbetinin ne olduğunun bilinmese de, THY ya da Pegasus Havayolları anlaşılıp ortak uçuşlar düzenleneceği iddia ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atlas Jet, Atlas Jet Haberleri, Cyprus Airlines, Cyprus Airlines Haberleri, Cyprus Airlines İflas, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Güney Kıbrıs Rum Kesimi HAberleri, Kıbrıs Türk Hava Yolları, Kıbrıs Türk Hava Yolları Haberleri, Kıbrıs Türk Hava Yolları Satışı, Pegasus Havayolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları