Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cumhuriyet Bayramı’nda Türk kadın akrobasi pilotundan muhteşem gösteri!

29 Ekim, 2018 | 15:00

Cumhuriyet Bayramı'nda Türk kadın akrobasi pilotundan muhteşem gösteri!

Cumhuriyet Bayramı’nda Türk kadın akrobasi pilotundan muhteşem gösteri. Türkiye’nin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yılın son gösterisini muhteşem şekilde tamamladı.

Türkiye’nin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu 27 yaşındaki Semin Öztürk Şener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 2018 yılının son gösterisini muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirdi.

Semin Öztürk Şener Cuhriyet Bayramı'nda özel gösteri yaptı

Cumhuriyet Bayramı’nda Türk kadın akrobasi pilotundan muhteşem gösteri

Türkiye’nin ilk profesyonel akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ün izinden giderek uçma serüvenine 9 yaşında başlayan Semin Öztürk Şener, seyirci önündeki ilk uçuşunu 19 Eylül 2015’te Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki Necati Artan Sportif Havacılık Tesisleri’nde yaptı.

Yurt içinde gerçekleştirdiği 10’u aşkın gösterinin ardından 14-15 Temmuz’da Romanya’da düzenlenen 35 yabancı akrobasi uçağının katıldığı Aeromania Havacılık Festivali’nde gökyüzünü renklendiren tek kadın olma unvanına sahip genç pilot, Türk kadınının istediğinde neler yapabileceğini herkese gösterdi.

Türk kadın akrobasi pilotun fotoğrafı fizyoloji odasında

Türk kadın akrobasi pilotun fotoğrafı ‘fizyoloji’ odasında

Şener’in gösterilerinden etkilenen ABD’nin Colorado eyaletinin Denver kentindeki Wings Over The Rockies Hava ve Uzay Müzesi yetkilileri, Türk kadın akrobasi pilotunun 4×5 metrelik fotoğrafını ziyaretçileri havacılıkta heyecanlı ve katılımcı olmaya teşvik etmek için çeşitli sergilere sahip “fizyoloji” odasında izlenime sundu.

Yılın son gösterisi için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı seçen Semin Öztürk Şener, “Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafı” etkinliği için Sivrihisar ilçesindeki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde vatandaşlar bir araya geldi.

Cumhuriyet Bayramı'nda yılın son gösterisi

Cumhuriyet Bayramı’nda yılın son gösterisi

Ellerinde Türk bayrakları bulunan yaklaşık 300 kişi, Şener’in 360 beygir gücündeki “Pitts S2-B” uçağının çevresinde onar metre çapında iki hilali oluşturacak şekilde dizildi. Daha sonra uçağının yanında bulunan Şener de elindeki Türk bayrağıyla her yıl gerçekleştirilen cumhuriyet fotoğrafında yer aldı.

Fotoğraf çekiminin ardından etkinliğe katılanlar için yılın son gösterisini yapan genç pilot, izleyenlerden alkış aldı. Gösterinin ardından uçağın kokpitinde, AA muhabirine açıklamada bulunan Şener, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Yılın son gösterisini gerçekleştirdiğini belirten Şener, “2018 yılının son gösterisi en güzel günlerden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yaptım. Bugüne özel bir fotoğraf da çektirdik. Bu karede bulunmak beni çok gururlandırdı.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhuriyet Bayramı, fizyoloji odası, Semin Öztürk Şener, Türk kadın akrobasi pilotu, Wings Over The Rockies,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları