Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba’ya ikinci cami için talepte bulunacak

10 Şubat, 2015 | 09:42

Küba’ya yapılması planlanan ilk cami için görüşmlerinin sonuna gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Havana ziyareti sırasında ikinci cami inşaası için de girişimlerde bulunacağı öğrenildi.

Küba‘nın başkenti Havana bir cami yapılması için uzun süredir devam eden görüşmelerde sona gelindi. Şu sıralar Latin Amerika turuna devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Havana’da yapacağı resmi temaslarda Küba’dan ikinci camiyi de isteyecek.

Havana’ya yapılması planlanan ilk caminin masrafları, Türkiye ve Suudi Arabistan tarafından karşılanacak.

3 bin 500 müslümanın yaşadığı Küba’da, ikinci cami için ise Santiago şehrine teklif yapılacak. İkinci cami için Küba hükümeti ile anlaşılması halinde tüm masraflar Türkiye tarafından karşılanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küba, Havana, Havana cami, Havana Küba, Havana küba cami, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan havana, Recep Tayyip Erdoğan küba, Recep Tayyip Erdoğan küba cami, Recep Tayyip Erdoğan latin amerika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları