Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda açılış 2019

20 Şubat, 2018 | 10:19

Çukurova Bölgesel Havalimanında açılış 2019

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılış tarihi belli oldu. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, havalimanının, Adana, Mersin ve Osmaniye için son derece önemli olduğunu belirterek, “Altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere. 2019’da açılışı yaparız” açıklamasında bulundu.

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılış tarihi belli oldu. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, havalimanının, Adana, Mersin ve Osmaniye için son derece önemli olduğunu belirterek, “Altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere. 2019’da açılışı yaparız” açıklamasında bulundu.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılış tarihini verdi. Havalimanı hizmete açıldığında yaklaşık 30 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını anlatan bakan Lütfi Elvan, “Altyapı çalışmalarımız şu anda tamamlanmak üzere. Muhtemelen haziran sonu itibarıyla pistler ve apron gibi tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Üstyapı için 5 Mart’ta ihalemiz var. Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı 2019’da hizmete açmayı planlıyoruz ve çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.” dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı 2019’da açılıyor

Antalya Havalimanı’nın genişletilmesiyle bu ilin müthiş bir turist çektiğini ifade eden bakan Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılmasıyla bu bölgeye de ciddi bir turist akını olacağını sözlerine ekledi.

Lütfi Elvan, “Buna inanıyoruz ve çalışmalar ivedilikle yürütülüyor. Ayrıca Çeşmeli – Taşucu arasındaki otoyolun uzatılmasına yönelik çalışmalarımız da son aşamaya geldi. Kısa süre içinde yapım ihalesine çıkacağız ve bölge altyapısını çok daha güçlendirmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Bakan Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın, Mersin ve Adana’nın yanı sıra Hatay, Osmaniye, Niğde ve Karaman gibi bölgedeki illere de hizmet sağlayacağını söyleyerek, “Bulunduğu konum itibarıyla Çukurova Bölgesel Havalimanı, Mersin’e 50 kilometre mesafede olduğundan şu aşamada Mersin’e ayrı bir havalimanı düşüncemiz yok. Ama havalimanı yapıldıktan sonra turist sayısında ciddi bir artış olması halinde, ileride değerlendirebileceğimiz bir konu. Antalya’nın havalimanı varken Gazipaşa’ya da bir havalimanı yaptık.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çeşmeli – Taşucu otoyolu, Çukurova Bölgesel Havalimanı, Çukurova Bölgesel Havalimanı açılış 2019, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları