Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ctrip ve Baidu Turistler İçin Dil Engellerini Kaldırmak Amacıyla İşbirliği Yaptı

10 Ağustos, 2017 | 11:08

Ctrip Dil Engelleri

Ülkedeki en büyük çevrimiçi seyahat acentesi Ctrip ve İnternet devi Baidu arama motoru, özellikle Çinli turistlerin yaşadığı dil engellerine yönelik bir çeviri sistemi başlattı.

Çin haber kaynağından yapılan açıklamada Baidu’nun OCR (Optik Karakter Tanıma) teknolojisi turistlerin gezdikleri yerdeki içeriği Ctrip uygulamasıyla bir fotoğraf çekerek, uygulamanın fotoğrafı algılayarak üzerindeki yazıları İngilizce’den Çince’ye çevirebilmelerini sağlama imkanı tanıyor. Bu sayede Çinli turistlerin dünyanın herhangi bir yerindeki eserlerin İngilizce açıklamalarını anlayabilecek.

Çin Turizm Akademisi ve Ctrip tarafından hazırlanan bir rapora göre, yaklaşık 62 milyon Çin vatandaşı 2017 yılının ilk yarısında geçen yıla göre % 5 daha fazla yurtdışına gitti. Bu turistlerin yaklaşık % 58’i bağımsız olarak seyahat etmekte ve % 42’si bir grupta yer aldığı açıklandı.

Ctrip, dil engelleri projesiyle yurt dışına çıkmak isteyen Çinlilerin yaşadığı dil sorunları nedenini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bu sayede bireysel seyahat edenlerin sayısını arttırmayı düşünüyor. Grup turların tercih edilmesindeki en büyük sebebin dil problemlerinin yaşanmaması olduğu düşünülüyor. Ctrip bu engeli ortadan kaldırarak, bireysel seyahat etmek isteyenlere yardımcı olarak onları kendi verdiği hizmetlere yönlendirmeyi hedefliyor. Bu sayede de satışlarını arttırmayı planlıyor.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Baidu, Çinli turistler, Ctrip, Dil Engelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları