Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Costa Concordia’nın enkazını kaldırmak için Mayıs ayında sözleşme imzalanacak

13 Nisan, 2012 | 13:47

İtalya’nın batısındaki Giglio Adası açıklarında kayalıklara çarparak kaza yapan ve halen adanın birkaç metre açığında yan yatık halde bulunan ”Costa Concordia” kruvaziyerinin enkazını kaldırmaya yönelik ilk adımın Mayıs ayında atılacağı bildirildi.

Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcısı Fabrizio Curcio yaptığı açıklamada, geminin enkazının kaldırılmasına ilişkin, Mayıs ayının ilk günlerinde bir ön sözleşme imzalanacağını ve bunun ardından da vakit kaybetmeden çalışmalara başlanacağını belirtti.

”Costa Concordia” isimli kruvaziyer, 4 bin 234 kişiyle 13 Ocak Cuma günü yerel saatle 19.00’da başkent Roma’nın batısındaki Civitavecchia kentinden kuzeybatıdaki Savona kentine doğru yol almak için hareket etmiş, yerel saatle 21.42’de Toskana bölgesi sahillerindeki Giglio Adası yakınlarındaki kayalıklara çarparak, yan yatmıştı. Kazada, gemide bulunan 10 Türk yolcu yara almadan kurtulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Costa Concordia, Costa Concordia Arama Kurtarma, Costa Concordia enkazı, Costa Concordia gemisi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları