Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Costa Allegra Seyşeller’e ulaştı

01 Mart, 2012 | 13:08

Jenaratör dairesinde çıkan yangından dolayı motorları duran ve Hint Okyanusu’nda sürüklenmeye başlayan Costa Allegra Seyşeller’e ulaştı.

Jenaratöründeki sorundan dolayı motorları duran ve Hint Okyansu’nda sürüklenmeye başlayan Costa Allegra Seyşeller’e ulaştı. Fransız bir balıkçı gemisi tarafından çekilerek Victoria Limanı’na demirlenen Costa Allegra’da bulunan binden fazla yolcu ve mürettebatın tahliye edilmesi bekleniyor.

Costa Allegra ve Costa Concordia gemisiyle aynı şirkete ait

Costa Allegra ve  geçen ay İtalya kıyılarında kara oturarak su almasının ardından batan  Costa Concordia gemisiyle aynı şirkete ait.  İtalya kıyılarında gerçekleşen kazada sonucu Costa Concordia’da 32 kişi ölmüştü.

Costa Allegra’nın makine dairesinde incelemelerin sürdüğü kaydedilirken gemi şirketinden yapılan açıklamada Costa Allegra’nın olağan bakımının 2011 yılının Ekim ayında yapıldığı bildirildi. Ayrıca Costa Crociere şirketinden yapılan açıklamada, jeneratörlerin bulunduğu bölümde çıkan yangının geminin başka yerlerine sıçramadığı, ölen ve yaralanan olmadığı belirtildi.

Üç gün boyunca elektrik ve sıcak yemek imkanı bulamadılar

Üç gün boyunca elektrik ve sıcak yemek imkanı bulamayan yolculara helikopter ile yardım ulaştırılmıştı.

Seyşeller’e getirilen gemideki tahliye işlemine sağlık durumu kötü olan yolculardan başlanacak.

Üç gün boyunca elektrik ya da sıcak yemek imkanı bulamayan yolculara helikopterlerle yardım ulaştırılmıştı.

Geminin yolcuları ve mürettebatı için Seyşeller’de kalacak yer ayarlanmaya çalışılıyor. Ancak otellerin büyük ölçüde dolu olması nedeniyle yolcuların bir an önce İtalya’ya gönderileceği bekleniyor. Yolcuları taşımak üzere uçaklar da Seyşeller’de hazır bekletiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Costa Allegra, Costa Allegra Costa Concordia gemileri, Costa Allegra Gemisi, Costa Allegra Seyşeller, Costa Concordia gemisi, Costa Concordia gemisi kaza, Costa Crociere şirketi, Seyşeller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları