Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Corendon Airlines, uçuş emniyeti filminde Türkiye’yi tanıttı!

11 Aralık, 2017 | 16:19

Corendon Airlines, yeni uçuş emniyeti filminde Türkiye’yi konu aldı. Türkiye’ye en çok turist getiren hava yolu şirketlerinin başında gelen Corendon Airlines’in uçuş emniyetine dair kurallar filminde, Antalya, Kapadokya, Alaçatı gibi Türk turizminin önemli yerleri üzerinden anlatıldı.

Corendon Airlines’ın yeni uçuş emniyet filminde Türkiye konu edildi. Uçuş güvenliği videosunda yer alabilecek her türlü bilgi, Türkiye’de geçirilen tatil hikayeleri üzerinden anlatıldı.

Corendon Airlines’ın uçuş güvenliğine ilişkin tüm bilgileri, 285 saniyelik bir filmde Kapadokya, Alaçatı, Antalya, Bodrum, Çeşme gibi Türkiye’nin dört bir yanından birçok güzellik, harika bir görsellik eşliğinde filme alındı.

Çekilen bu filmde sahilde kumda oynayan çocuklar, Kapadokya’da balon turuna çıkan gençler gibi bir çok detayın düşünüldüğü görülmekte.

Bu detaylar tam olarak uçuş güvenliği videosunda geçen uyarılara ilişkin şekilde ilerliyor. Örneğin, filmde golf çantası koltuğun altına yerleştirilirken, uçuş emniyeti kuralları sıralanıyor, güvenlik kuralları gereği el bagajlarının koltuğun altına veya baş üstü dolabına yerleştirilmesi gerektiği anlatılıyor.

Corendon Airlines’ın filminde Belek’ten muhteşem manzaraların sonrası Antalya’nın bir diğer güzelliği, Tahtalı’ya geçiliyor. Bu esnada emniyet için kemerlerin nasıl bağlanacağı gösteriliyor.

Antalya’dan sonra Alaçatı’dan görüntüler gelirken can yeleği kullanımı anlatılıyor. Corendon Airlines’ın filminde uçuş güvenliğine ilişkin tüm detaylar 285 saniye süresinde Türkiye’nin dört bir yanından görüntüler eşliğinde aktarılıyor.

“285 Saniyede Türkiye Macerası”

Ülkemizin 8 destinasyonun yer aldığı ‘285 Saniyede Türkiye Macerası’ isimli kısa film, tüm dünyada eş zamanlı olarak video paylaşım sitelerinde yayınlandı.

ID Istanbul Ajansı tarafından Alican Zeren yönetmenliğinde 2 ay gibi bir sürede hazırlandığı öğrenildi.

Filmle ilgili görüşlerini aktaran Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, “Türkiye’nin Avrupa’daki imajıyla ilgili sıkıntılar yaşadığı şu dönemde, koltuğumuza oturup neler olduğunu izlemek yerine, ülke tanıtımına katkı sağlamayı seçtik.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye en çok turist taşıyan havayollarından biri olduklarını belirtten Karaer, filmin amacını ise “Türkiye’nin güzelliklerini ön plana çıkararak misafirlerimizin yeniden Türkiye’ye gelme isteğini uyandırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
285 Saniyede Türkiye Macerası, Alaçatı, Alican Zeren, Antalya, Belek, Corendon Airlines, Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, ID Istanbul Ajansı, Kapadokya, Yıldıray Karaer,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları