Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Continental Havayolları Star Alliance’ye katıldı

02 Kasım, 2009 | 13:27

Continental Havayolları Star Alliance Türk Hava Yolları’nın da üyeleri arasında bulunduğu Star Alliance havayolu ittifakının yeni ortağı Amerikan Continental oldu.

Uçak sayısına göre dünyanın en büyük 5. havayolu şirketi olan Continental Havayolları, New York Newark Havalimanı’nda düzenlenen törenle ittifaka katıldı.

New York Newark Havalimanı’nda konuşan Continental CEO’su Lawrence W. Kellner, stratejik olarak Star Alliance’in kendilerine bir çok avantaj sunduğunu ve bu nedenle SkyTeam’den çıktıklarını söyledi. Aralarında THY’nin yanı sıra dünya devi Lufthansa, United, Singapur gibi 25 havayolunun bulunduğu Star Alliance’ın çok önemli bir ortak aldığına dikkat çeken ittifakın CEO’su Jaan Albrecht, “Continental’in bizi tercih etmesi Star Alliance’a önemli bir güç kazandırdı. Bu sayede uçuş noktamız 952’ye, uçak filomuz da 3 bin 500’e ulaştı” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Continental Havayolları, Continental Havayolları Haberleri, Continental Havayolları Star Alliance, Jaan Albrecht, Lawrence W. Kellner, Newark Havalimanı, Newark Havalimanı Haberleri, Star Alliance Continental Havayolları, Star Alliance Haberleri, Star Alliance New York, Star Alliance Ortaklığı, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Continental Havayolları, Türk Hava Yolları HAberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları