Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Conde Nast Traveller dergisinden Türkiye’ye ‘en popüler ülke ödülü’

02 Eylül, 2010 | 15:59

Dünyaca ünlü seyahat dergis Conde Nast Traveller, Türkiye’ye ‘en popüler ülke ödülü’ verdi. Ödülü Türkiye adına Türkiye adına Büyükelçi Ahmet Ünal Çeviköz aldı.

Dün gece Londra’da Rolay Institution of Great Britain’da düzenlenen ödül törenine birçok ülkenin temsilcisi hazır bulundu. Geceye Türkiye adına ise Londra’nın Türkiye Büyükelçisi Ahmet Ünal Çeviköz, Turizm Müşaviri İrfan Ünal ve Yardımcısı Ayşegül Gürgezoğlu katıldı.

Büyükleçi Çeviköz, verile ödülün kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. Derginin turizm dünyasında da önemli bir ağırlığı olduğunu söyleyen Çeviköz, “Bu ödüle biz bir anlamda Gezi Oskar’ı diyebiliriz. Bu dergi İngiltere’nin en prestijli, dünya çapında yaygın dağıtımı olan bir dergi. Bu derginin okuyucuları tarafından ve onların oylarıyla seçilen bir ülke olarak birinci olmamız gurur verici bir olay.” dedi.

Birçok kategoride Türkiye’nin ilk ona girdiğini ve ülkenin güzelliklerinin çok iyi tespit edilmiş olduğunu belirten Çeviköz, “Sadece birinci olmamız değil, birçok kategoride burada ilk ona girdik. Genel olarak ise ülke kategorisinde ilk 100 arasında Türkiye 3.oldu. Bu da gurur verici bir olay. Türkiye çok büyük atılımlar yaptı. Bunun karşılığı olarak Türkiye bu ödülü hak etti.” diye konuştu.

Geceye katılan Türkiye’nin Turizm Müşaviri İrfan Önal da mutluluğunu paylaştı. Türkiye’nin İngiltere’de turizm alanında zaten popüler bir ülke olarak bilindiğini hatırlatan Önal, “Bu popüleritesi her geçen gün artıyor. Bakanlığımızın da yaptığı reklam, halkla ilişkiler çalışmaları sayesinde bu popüleriteyi artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Dünyanın en prestijli seyahat dergileri arasında kabul edilen Conde Nast Travel dergisi, en son Şubat ayında İstanbul’a 27 sayfa ayırmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Conde Nast Travel, Conde Nast Traveller, Conde Nast Traveller Dergisi, Conde Nast Traveller dergisi Türkiye, Conde Nast Traveller Türkiye Ödül, Turizm Haberleri, Turizm Müşaviri İrfan Önal, Türkiye En Popüler Ülke Ödülü,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları