Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Coldplay’in Hindistan ve Renkler Festivali bereketi

22 Mart, 2016 | 01:01

Coldplay Hindistan ve Renklerin Festivali bereketi Britanyalı rock müzik grubu Coldplay’in Hindistan Renkler Festivali görüntüleri ile hazırladığı klibi izlenme rekorları kırıyor.

Hindistan’da her yıl milyonlarca kişinin ilgiyle takip ettiği Renkler Festivali, bilinen adıyla Holi, ünlü müzik grubu Coldplay’in Hymn For The Weekend isimli yeni şarkısının klibine konu oldu. Adından da anlaşılacağı gibi Hindistan’ın en renkli festivallerinden olan Holi, insanların birbirine doğal boyalar fırlattığı eğlenceli bir etkinlik..

Renkler Festivali ‘nin popülerliğinden yola çıkan Coldplay, ülkenin tüm şehirlerinde renkli görüntülere sahne olan etkinliği işlediği videosuyla kısa sürede rekor bir sayıda izlenme sayısı elde etti. 29 Ocak’ta yayınlanan Hymn For The Weekend, şimdiye kadar 110 milyonun üzerinde kişi tarafından izlendi. Hindistan’ın mistik sokaklarında geçen videoda Coldplay’e dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Beyonce de eşlik ediyor.

Coldplay Hymn For The Weekend Video

Renkler Festivali Holi

Renkler Festivali olarak da bilinen Holi, Hindistan’ın en ilgi çekici ve renkli festivallerinden. İnsanların birbirine doğal boyalar fırlattığı bu çılgın festival, Hindistan’ın tüm şehirlerinde kutlanıyor. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, bitki örtüsünün yeniden canlanması baharın gelişinin müjdecisi olarak adlandırılan Holi, binlerce kişinin katılımıyla dünyanın en renkli festivaline dönüşüyor. Holi, festivale katılanların rengarenk toprak boyaları, önce yüzlerine sürdüğü daha sonra ise birbirlerinin vücutlarına fırlattıkları eğlenceli bir etkinlik. Herkesin yaşamı boyunca en az bir kez deneyimlemesi gereken Holi Festivali ‘nde insanların üzerine dökülen, etrafa saçılan boyalar, baharın gelişiyle başlayan çok renkliliği ve yeniden doğuşu simgeliyor.

Baharın Gelişini Renkler ile Kutluyoruz Hindistan Renkler Festivali Turu Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coldplay, Coldplay Hymn For The Weekend, Coldplay şarkıları, Hindistan, Hindistan festivalleri, Holi Festivali, Holi Festivali hindistan, Hymn For The Weekend, Renkler Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları