Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çok kişinin bilmediği turizm harikaları

17 Ocak, 2018 | 17:57

İnsanoğlunun doğası gereği gezmeye, yeni yerler keşfetmeye meraklıdır. Günümüzde turistlerin akın ettiği popüler yerler dışında çok bilinmeyen, ancak gerçek birer doğa harikası olan yerler de bulunmakta.

İnsan doğası gezmeye ve keşfetmeyi çok sever. Turistlerin günümüzde çokça ziyaret ettiği popüler destinasyonların dışında çok da bilinmeyen ama gerçek birer doğa harikası olan yerler de bulunmakta.

İşte bilinen, turistlerin bolca ziyaret ettiği yerlerin dışında birçok insanın varlığından bile haberdar olmadığı o harika yerlerden birkaçını sizin için derledik.

Blagay Tekkesi – Bosna-Hersek

1520’de inşa edilen tekke Osmanlı döneminden kalma. Blagay Tekkesi, Bosna-Hersek’in aynı adlı köyünde bulunuyor. Çevresi bir doğa harikası olan Blagaj tekkesi, ziyarete turistler tarafından yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Tekke Neretva nehri kıyısında bulunmakta. Neretva aynı zamanda Mostar’ı da iyiye ayıran nehir.

Huacachina – Peru

Peru’da çöl ortasında bir vaha olan Huacachina, ülkenin en ilgi çeken yerlerinden. Çevresi tamamen çöllerle kaplı olan bu göletin etrafında küçük bir yerleşim birimi bulunmakta. Başkent Lima’ya beş saatlik uzaklıktaki köyde sadece 200 insan yaşamakta.

Hillier Gölü – Avustralya

Okaliptus ağaçlarıyla çevrili bir kumsal… İşte bu özellik Hillier Gölü’nü dünyanın en pembe bölgesi halene getiriyor.

Bu muhteşem güzellikteki yer uzak bir coğrafyada olmasından dolayı henüz turist akınına uğramamış durumda.

Silfra Fissure – İzlanda

Dünyanın en berrak suyuna sahip olduklarını iddia eden burada yaşayan insanlar, bu konuda haklı olabilirler.

Kuzeyin bu soğuk toprakları, pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapmakta. Bunlardan birisi de Thingvellir Ulusal Parkı içinde yer alan Silfra Fissure.

Popeye Köyü – Malta

Akdeniz’in muhteşem güzelliklerini barındıran Malta’da bulunan bu köy, ünlü çizgi film karaktere Temel Reis ile anılmakta. Günümüzde bir konaklama tesis olarak kullanılan köy, 1980’lerde Temel Reis müzikali için inşa edilmişti.

Dongchuan – Çin

Kızıl toprağa sahip olan Çin’in bu bölgesi, dünyada pek eşine rastlanmayan bu bölge 1990’larda keşfedildi. Öyle ki Uzakdoğu‘nun bu bakir bölgesi uzun yıllar haritalarda bile yer almadı.

Flores Adası – Portekiz

Portekiz’in Atlas Okyanusu’nda yer alan Azor takımadalarından biri olan Flores, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almakta. Fazla bilinmediği için turistlerin cazibesini çekmeyen ada gerçek bir doğa harikası.

Darvaza Krateri – Türkmenistan

Cehennem Kapısı olarak da anılan Darvaza, 60 metre genişliğe ve 20 metre derinliğe sahip. Cehennemi andıran kuyuda durmaksızın doğalgaz yanmakta. Bu yangın 45 yıl önce başlamış olmasına rağmen hala söndürülememiştir.

Lencois Maranhenses Milli Parkı – Brezilya

Latin Amerika‘nın en güzel ülkelerinden biri olan Brezilya‘daki bu milli park, özellikle havadan görüntülendiğinde muhteşem görüntülere sahip olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Kuzey Brezilya’nın Atlantik kıyılarında Lencois Maranhenses Milli Parkı’nı ziyaret etmek için en iyi zaman Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olarak nitelendiriliyor.

St. Marcel d’Ardeche Mağarası – Fransa

Bir avcının 1836 yılında tesadüfen keşfettiği mağara, Fransa’nın Rhone-Alp bölgesinde yer almakta. Mağranın en büyük özelliği rengarenk kayalıkları.

Mermer Mağaraları – Şili

Binlerce yıl boyunca suyun aşındırmasıyla ortaya çıkan bu mağara Şili’nin en önemli doğa harikalarından biri olarak anılıyor. Ancak diğer yerler gibi burası da dünyadaki birçok insanın halen varlığından haberi olmadığı yerlerden biri.

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları