Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çocuklar için yeryüzündeki cennet: Legoland

01 Ağustos, 2016 | 14:56

legoland-almanya

Kökeni danimarkadan gelen eğlence merkezi olan Legoland’ların ilki Logalond Billund, aynı zamanda en büyük Legoland Park’tır. Legoland Eğlence Parkları, Merlin Entertainment Grubunun, lego ismini verdiği yap-boz mantığı olan oyuncaklardan oluşan eğlence parkı zinciridir ve şuanda toplam Danimarka, İngiltere, Almanya ve Amerika olmak üzere 4 ülkede bulunuyor. Bunların en popülerleri Almanya ve İngiltere bulunan Legoland’lerdir.

Eğlence parkında bulunan bütün figürler ve oyunlar sanki milyonlarca legodan yapılmış hissi veriyor. Hızlı trenlerden, konulu oyunlara, tekneler veya arabalarla yapılan safarilere kadar ailecek eğlenebileceğiniz, her yaşa hitap eden birbirinden muhteşem aktiviteler ile muhteşem bir deneyim kazanacaksınız. Küçük çocuklar için eğlenceli park alanları ve kapalı lego tasarım odaları da bulunurken parkta üç boyutlu görsel şovlarda yer almaktadır. Ailecek eğlenebileceğiniz oyunlarla birlikte, dinlenme ve ihtiyaç alanlarıda düşünülmüştür.

legoland

İlk Legoland olan Legoland Billund eğlence parkı en büyük eğlence parkıdır. 1968 yılında açılan bu parka yılda yaklaşık olarak 1.7 milyon kişi ziyaret ediyor.

Legoland Almanya

2002’de kurulan Legoland Deutschland, Almanya’da Bavyera eyaletinde Münih ve Stutgart arasında, Günzburg kasabasında bulunuyor. Büyük eğlence parklarının çoğunda olduğu gibi, eğlence merkezlerinin tadını tam olarak tadabilmeniz için ve zamandan tasarruf edebilmeniz için parka 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan Zettler Hotel bulunmaktadır. (Otel ve tur detayları için tıklayın)

Legoland İngiltere

1996’da 61 hektarlık alana kurulan bu parkta 40 milyon Lego parçası kullanılmış ve toplam 50’den fazla etkinlik bulunuyor. 10 farklı bölümde değişik atraksiyonlar var. Tüm Legoland’lerin olduğu gibi zamandan tasarruf amaçlı Legoland’e yürüme mesafesinde olan Legoland Resort Hotel bulunuyor. (Otel ve tur detayları için tıklayın)

Imagination Center

Çocuklarınızı götürebileceğiniz en iyi mekanlardan biri olan Legoland’ler 7 bölümden oluşmaktadır;

●Imagination Center
●Miniland
●LEGO X-treme
●LEGO City
●Knights Kingdom
●Adenture Land
●Land Of Pirate

Miniland ve Duplo Land

Legoland’ın Miniland ve Duplo Land bölümleri, küçük yaş grubunda olan çocuklar için oyun ve trenler içeriyor. Miniland’da ülkenin en önemli yapılarının oluştuğu legolardan yapılmış bir minyatür şehir bulunuyor. Bu minyatür şehir Legoland’in en çok tercih edilen bölümlerinden birisi. Size ve çocuklarınıza unutamayacağınız bir gün yaşatacak

Imagination Zone

Imagination Zone, daha çok hayal gücü ve görsel ağırlıklı, müzik çeşmesi ve Atlantis akvaryumları gibi bölümler içeriyor.

Lego City

Lego City ise legolar ile neler yapılabileceği öğretilen ve uygulatan merkezdir.

Miniland ve Duplo Land

Knight’s Kingdom ve Advanture

Knight’s Kingdom ile Advanture Land, daha çok heycana yönelik hız ve su oyunlarının bulunduğu alanlardır.

Legoredo Town

Legoredo Town’da ise hızlı trenler ağırlıktadır. Piratesland ise daha çok su oyunlarının olduğu bölgedir.

Bölgeler içerisindeki her oyun yan yana bulunuyor. Ayrıca park içerisinde belirli saatlerde gösteriler yapılırken kapalı alanlar ve restoranlar ile lego temalı hediyelik eşya mağazalarıda ziyaret edebilirsiniz. Legoland size ve ailenize muhteşem bir deneyim yaşatıcak!

MUHTEŞEM LEGOLAND FIRSAT TURLARI İÇİN TIKLAYIN!

LEGO X-treme

Land Of Pirate

Miniland

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Çocuk Tatili, Duplo Land, İngiltere, Lego City, Legoland, Legoredo Town, Miniland,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları