Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çocuğunuzla masallar diyarında bir yolculuk

11 Haziran, 2015 | 10:15

Disneyland

Tatilleri iple çeken çocuklarınıza bir sürpriz yapıp, onları cazibe merkezi Disneyland’a götürmeye ne dersiniz?

Aslında sadece çocuklarınıza değil her yaştan herkese hitap eden kocaman bir eğlence merkezi. Disneyland’ın içine girdiğinizde kendinizi masallar diyarında gibi hissediyorsunuz. Paris’e yaklaşık olarak 45 dk uzaklıkta olan bu eğlenceli merkez beş bölgeden oluşuyor.

Disneyland İlk bölüm içeri girdiğinizde karşınıza çıkacak olan renkli bir Amerikan kasabası. Burada yan yana sıralanmış hediyelik eşya dükkanlarını ve kafeleri göreceksiniz. İçeri girdiğiniz andan itibaren nefis çevre dizaynına hayran kalıyorsunuz.

İkinci bölüm ise, çocukların en çok ilgisini çeken yerlerden birisi olan masal kahramanlarının bulunduğu bölüm. Çocuklarınız burada uyuyan güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Alice’in Koca Kulaklı Tavşanı, Peter Pan, Çengel Kollu Korsan, Tom ve Jerry, Tiger, Ayı Bobo ve daha sayamadığımız birçok masal kahramanı tanıyıp onlarla oynama fırsatı buluyor.

Disneyland Üçüncü bölümde ise, adeta bilim dünyasına doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Burada zaman makineleri, uçan daireler, füzeler, jetler, yıldız savaşları, üç boyutlu filmler, spor arabalarla yarışlar, gibi birçok etkinlik mevcut. Çocuklarınız burada eğlence dolu dakikalar geçirirken anı ölümsüzleştirmeye ne dersiniz. Bol bol fotoğraf çekebilir, çocuklarınızı video ya alabilirisniz. Ama yanınızda yedek pil ve batarya bulundurmayı sakın unutmayın.

Geldik dördüncü bölüme; burası maceraseverler için harika bir alan. Çocuklarınız burada korsanlarla tanışıp, gemilerle heyecanlı bir yolculuğa çıkıyorlar. Ayrıca Robinson’a ait eşyaları inceleyerek onu daha iyi tanıma fırsatı da bulacaklar.

Disneyland Son bölüm olan Frontierland’de ise çocuklarınız Vahşi Batı sokaklarını gezerek Teksas çiftliklerini, Kızılderili köylerini geziyorlar, Kovboyları görüyorlar, ve daha niceleri…

Kısaca, Disneyland çocuklarınızın asla unutamayacakları bir tatil geçirmeleri için harika bir fırsat olacak. Bazı küçük hatırlatmalar da yapalım: Girişte vakit kaybetmemek için biletinizi şehirdeki metro gişelerinden almanızı tavsiye ediyoruz. Gezi alanın sınırından dolaşan girişteki trene binerek önceden gezeceğiniz yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, girişte veya daha önceden çocuğunuzun nereye gideceğinize karar verirseniz, sıralarda boşu boşuna vakit kaybetmek zorunda kalmayıp eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Tabiki yine vakit kaybetmemek için yemeğinizi restoranların en yoğun çalışma saatleri olan 12-14.30 arası yemeyin.

Disneyland’da eğlendikten sonra biraz alışveriş yapmak isterseniz gideceğiniz ilk yer kesinlikle La Vallée Outlet Shopping Village olmalı. Disneyland’a yalnızca 5 dakika uzaklıkta ve birçok tanınmış markaların mağazaları bulunuyor. Ayrıca restoran ve cafe seçenekleri de var.Tabiki Paris’e gelmişken güzel bir şehir turu yapmanızı da tavsiye ediyoruz. Vendome meydanı, Eiffel kulesi, Notre Dome Kilisesi, Askeri müze, Chatelet meydanı, Zafer Takı gidebileceğiniz yerler arasında…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çocuk Tatili, Disneyland, Disneyland çocuk tatili, Disneyland Eğlence, Disneyland eğlence parkı, Disneyland Nerede, Disneyland Otelleri, Disneyland Tatili, Eğlence Merkezleri, La Vallee Outlet, Paris Disneyland, Paris Eğlence,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları