Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

CNR EDT Expo 2014 için geri sayım başladı

24 Mart, 2014 | 11:41

edt-cnr-expo-fuari CNR EDT Expo 2014 Fuarı için geri sayım başladı. Ev dışı tüketim sektörünün dinamiklerini belirleyen markaları buluşturan Fuar, 27 – 30 Mart tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

EDT Expo 2014 Fuarı, Türkiye’de fuarcılığın öncü kuruluşu CNR Holding’in kuruluşu olan Sine Fuarcılık ve Ev Dışı Tüketim sektörünün güçlü oyuncularını tek bir çatı altında toplayan Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) işbirliği; İstanbul İhracatçılar Birliği desteğiyle 27 – 30 Mart tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Hedef 50 bin ziyaretçi!

Sektörün dinamiklerini belirleyen markaların tümünü tek bir platformda toplamayı başaran EDT Expo Fuarı, Akdeniz ülkeleri başta olmak üzere Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Rusya’nın aralarında bulunduğu ülke ve bölgelerden gelecek ziyaretçileri İstanbul’da buluşturacak. 45 bin m2 alanda gerçekleşecek 300 katılımcının yer alacağı fuarın, 50 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırlaması hedefleniyor.

Ev dışı tüketime dair tüm ürünleri bünyesinde barındıran fuarda bu yıl, kuru gıda, dondurulmuş gıda, et ürünleri, meyve ve sebze, içecek, temizlik, hijyen ürünleri ve ekipmanları ayrı salonlarda sergilenecek.

Profesyoneller mutfak hünerlerini sergileyecek!

Ev dışı tüketim sektörünün öde gelen markalarının statlarıyla renk katacağı fuarda gastronomi sektörüne dair birçok yarışma ve etkinlik de gerçekleştirilecek. Fuar kapsamında düzenlenecek Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması’nda şefler, pasta, çikolata ve ünlü mamuller alanlarında hem göze hem damağa hitap eden lezzetler yaratırken; Osmanlı Mutfağı Yarışması’nda profesyonel şefler, tarihi yemekleri yeniden yorumlayacak.

ALTERNATİF FUARLAR İÇİN TIKLAYIN

Fuar kapsamında yapılacak olan bir diğer yarışma ise Unilever Food Solutions ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Black Box (Kara Kutu) Yarışması. Yarışmacı takımlara içerisinde gizli malzemelerin saklı olduğu kutular verilecek ve 1 saat içerisinde bütün malzemeler kullanılarak 4 çeşitten oluşan bir menü hazırlamaları istenecek. Ayrı kategorilerde ödüllerin verileceği yarışma sonunda takımlar; altın, gümüş, bronz madalya ve para ödülleri kazanacak.

Sektöre yön gösteren söyleşiler…

Profesyonellerin katılacağı birçok yarışmanın yanı sıra fuarda sektörü bilinçlendiren oturumlara da yer verilecek. Bloomberg HT Ekonomi Direktörü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Kerem Alkin, “Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Gelişmelerin Ekonominin Dinamiklerine Etkisi” konu başlığı altında yapacağı oturum ile güncel ekonomi verilerini paylaşırken, Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner’in katılımıyla “Hijyen bir FIRSAT mı? Bir ENGEL mi?” başlıklı konu tartışılacak.

Dört gün boyunca sektörün nabzını tutacak fuarın, yeni iş fırsatları ve iş birlikteliklerine zemin hazırlaması, her yıl güçlenerek daha geniş kitlelere ulaşması ve yurtdışında da ses getirmesi hedefleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz ülkeleri, CNR EDT Expo, CNR EDT Expo 2014, CNR EXPO, CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi, CNR Holding, EDT Expo 2014 Fuarı, Ev dışı tüketim, Ev dışı tüketim fuarı, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği, İstanbul Fuar Merkezi, Rusya, Sine Fuarcılık, Unilever Food Solutions,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları