Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

CNN International, THY Açık öncesi Türkiye’yi konu aldı!

01 Ekim, 2013 | 13:22

thy-golf-turnuvasi CNN International’da yayınlanan “Living Golf” programı, 7-10 Kasım tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşecek dünyanın en önemli golf organizasyonlarından “THY Açık” öncesi Türkiye’yi konu alıyor.

Ekim ayında yayınlanacak program için ülkemize gelen ekip ve programın sunucusu Shane O’Donoghue, İstanbul, Ankara ve Belek’te ziyaretlerde bulunarak turnuvanın ev sahibi ve sponsoru olan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Temel Kotil ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile röportajlar yaptı.

Dünyanın profili en yüksek golf organizasyonlarından bir tanesi olarak gelecek yıllarda da adından sıkça söz ettirecek “THY Open”, bu hedefi gerçekleştirmek için neredeyse son on yıldır Avrupa’da ilk kez resmi bir turnuva organizasyonunda yer alacak olan süper star Tiger Woods’u bile ikna etmeyi başardı.

Living Room’da konuşulan konular arasında bu konu da yer alırken; “Neden Türkiye bu tarz yüksek profilli bir organizasyona ev sahipliği yapmak için böyle bir yatırım yapmakta? Bu, ülkenin dünya çapında spora yönelik ev sahibi olarak kabul edilme arzuları ile mi ilgili?” sorusu Kotil ve Çelik’e yöneltildi.

Bu soru üzerine Bakan Çelik, “Bildiğiniz üzere, Olimpiyat oyunlarının ev sahipliğini alamadık. Son iki finalde de vardık ancak birinci olamadık. Buna karşılık, önemli olan ondan sonrasıydı. Dünya çapında spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma bağlamında Türkiye, hem halk hem sivil toplum örgütleri hem de özel sektör açısından bu tarz organizasyonlar düzenlemeye hazır olduğunu göstermiştir. İster golf olsun ister başka bir dal, Türkiye büyük organizasyonlara imza atmaktadır. Türkiye’de gerçekleşen bu tarz en son organizasyon Mersin’in ev sahipliği yaptığı Akdeniz Oyunları’dır. Bu tarz pek çok organizasyona imza atmaktayız. Diğer organizasyonlara/faaliyetlere de ev sahipliği yapmaktayız. Bu nedenle, bunların tümü Türkiye’nin kendi geleceğini inşa ederken sporu bunun büyük bir parçası olarak gördüğünü ortaya koymaktadır. Hiç şüphe yok ki golf, spora ilişkin gelecek stratejilerimiz içerisinde önemli bir yere sahiptir. Her durumda, bu organizasyona verdiğimiz destek bunun kanıtıdır”dedi.

Avrupa’da yılın en yüksek para ödüllü turnuvalarından olan ve yaklaşık 7 milyon Dolar nakit para ödülü dağıtılacak turnuva golf severler tarafından merakla bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara, Antalya, Antalya Belek, Antalya Belek Golf, CNN, CNN International, İstanbul, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Living Golf, Living Golf CNN International, Ömer Çelik, Shane O’Donoghue, Temel Kotil, THY Açık, THY Golf, THY golf turnuvası, Tiger Woods, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları golf, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları