Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çipli pasaportlar geliyor

09 Nisan, 2010 | 15:12

Haziran ayından itibaren çipli pasaport kullanımı başlıyor.

Artık pasaportlar AB standartlarına uygun biçimde çipli olacak. Çipli pasaportlar tek bir merkezden, Ankara’dan dağıtılacak. Amaç ise çipli pasaportun sahtesinin yapılmasını engellemek.

Ancak Türkiye genelindeki tüm müracaatların Ankara’ya yapılması nedeniyle büyük bir yoğunluk olacağı düşünülüyor.

Çipli pasaportlarla ilgili Dışişleri Bakanlığı ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü çalışmalarını tamamladı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı imzalı yeni kurguya göre, Türkiye genelinde pasaport müracaat alma bankolarında görevli 300 kadar personele, 19 Nisan – 1Mayıs tarihleri arasında ‘Pasaport Müracaat Sistemi Kullanıcı Eğitimi’ verilcek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Çipli pasaportlar, Çipli pasaport Hakkında Bilgi, Çipli pasaport Haziran, Çipli pasaport Kullanımı, Çipli pasaportlar, Çipli pasaportlar Ankara, Çipli pasaportlar Nasıl, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı, Türkiye Çipli pasaport,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları